رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی:

چاه های غیر مجاز حوزه دریاچه ارومیه بدون تشکیل پرونده پلمپ می شوند

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت:‌ پلمب چاه‌های غیرمجاز بدون پرونده قضایی و به صورت سریع صورت می‌گیرد تا حداقل خسارت به منابع آبی وارد شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس،  حجت‌الاسلام حکمتعلی مظفری عصر امروز در جلسه مشترک ستاد احیای دریاچه ارومیه و قضات آذربایجان‌شرقی خواستار مدیریت صحیح منابع آبی از سوی مسئولان شد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی با تاکید بر برخورد قاطع با متخلفان برداشت غیرمجاز از منابع آبی در استان گفت:‌ البته در این باره باید علل ایجاد بحران‌های کم آبی بررسی شود.

وی افزود:‌ تصمیمات نادرست مسئولان امر در این میان بی‌تاثیر نبوده  و برخی برداشت‌های غیرمجاز از آب‌های سطحی با مجوزهای دولتی صورت گرفته و حتی توسعه کشاورزی آبی از سیاست‌های دولتی بوده که امروز این روند تغییر یافته است.

مظفری ادامه داد:‌ در برخورد با حفر چاه‌های غیرمجاز منتظر تشکیل پرونده قضایی نمی‌شویم و به محض اطلاع چاه‌های غیر مجاز پلمب می‌شود.

مظفری تاکید کرد:‌ در این میان خود را مطالبه‌گر می‌دانیم و منتظر خبردهی سایر دستگاه‌ها نمی‌مانیم اما برخی مشکلات نیز وجود دارد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت:‌ پلمب چاه‌های غیرمجاز بدون پرونده قضایی و به صورت سریع صورت می‌گیرد تا حداقل خسارت به منابع آبی وارد شود.

مظفری تاکید کرد:‌ کار گروه  ویژه قضایی منابع آبی در استان تشکیل می‌شود تا این موضوع به صورت جدی‌تر مورد بررسی قرار گیرد و در این کار گروه راهکارهای مقابله جدی‌تر بررسی شده و وحدت رویه را خواهیم داشت.

وی یادآور شد:‌ باید دستگاه‌های اجرایی نیز به وظایف خود عمل کنند و اقدامات غیرکارشناسی اصلاح شود تا بتوانیم به مدیریت منابع آبی و احیای دریاچه نایل شویم.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی افزود:‌ در ۶ ماهه اول سالجاری ۶ فقره ابطال پرونده و ۳۸۰ مورد برخورد با حفر غیرمجاز و برخوردهای دیگر را داشته‌ایم

و حمایت جدی به خاطر مشکلات زیست محیطی را در دستور کار داریم.

وی یادآور شد: رویکرد امروز شورای حفاظت از منابع آبی مطالبه‌گرانه است و به عنوان دفاع از سرمایه ملی در این حوزه وارد می‌شویم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.