نشان تبریز بر سینه پروفسور تبریزی پزشکی هسته ای؛

پرو فسور علوی : شیفته فرهنگ و هنر آذربایجان هستم

با حضور شهردار تبریز، رییس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همچنین جمعی از اساتید علوم پزشکی، «نشان تبریز» به «پروفسور عباس علوی» دانشمند نامی تبریزی اهدا شد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی «نشان تبریز» را به  «پروفسور عباس علوی» از پیشگامان فناوری فیزیک پزشکی و استاد برجسته  دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا   اعطا کرد.

 پروفسور علوی پس از دریافت «نشان تبریز» از شهردار تبریز خاطرنشان کرد: این نشان ارزشمند را یک افتخار بی نظیر در کارنامه خود می‌دانم و خوشحالم  که امروز، با چنین فضای بی نظیری مواجه می‌شوم.


استاد دانشگاه پنسیلوانیا با اشاره به عشق و دلدادگی خود به شهر تبریز گفت: با وجود جدایی ۶۰ ساله از زادگاهم، علاقه به فرهنگ و هنر آذربایجان بخش ثابت زندگی است، در این سال‌ها همواره، صبح خود را با یاد تبریز آغاز می‌کنم، دل به موسیقی آذربایجان می‌سپارم و شیفته فرهنگ و  هنر آذربایجان هستم.

پروفسور علوی اضافه کرد: هوش و تلاش دانشجویان آذری، یک واقعیت انکارناپذیر است، بنابراین مصمم هستم که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و پیگیری برخی مناسبات در قالب برنامه زمان بندی، داشته‌های خود را در اختیار این جوانان پرشور قرار دهم.

پروفسور عباس علوی، پزشک  تبریزی و از پیشروان  دانش پزشکی هسته‌ای است. وی از سال ۱۹۷۱ تاکنون عضو هیئت علمی دانشگاه پنسیلوانیا و رئیس بخش پزشکی هسته‌ای این دانشگاه بوده و هم اکنون ریاست مشترک مرکز مطالعات کهنسالی این دانشگاه را بر عهده دارد. این پزشک تبریزی در کنار «دکتر دیوید کوهل» پزشک نامی آمریکایی، از مبدعان فناوری فیزیک ‌پزشکی به شمار می‌رود. جامعه پزشکی هسته‌ای آمریکا به خاطر خدمات علمی ارزنده وی در زمینه سیستم‌های پت اسکن، بالاترین جایزه خود را در سال ۲۰۰۴، به پروفسور علوی علوی اهدا کرد.

سخنرانی در بیش از ۵۰ کشور دنیا و انتشار ۲۱۴ مقاله و پوستر و نشست علمی در دانشگاه پنسیلوانیا در پنج سال اخیر، تنها بخشی از اهتمام علمی و آموزشی این استاد تبریزی به شمار می‌رود. 


در سالهای اخیر وی تصمیم به تربیت پزشکان و دانشمندان ایرانی گرفته و در صدد بنا کردن یک مرکز PET در کشورمان است تا از این طریق دین خود را به زادگاه خویش ادا کرده باشد.


شایان ذکر است پیش از این سردار پور جمشیدیان فرمانده سابق سپاه عاشورا، مرحوم اسماعیل وثاقی، حاج فیروز زیرک‌کار و مقصود پوررادی از جامعه هیات حسینی تبریز، زنده‌یاد محمد حسین مبین پدر جذامیان ایران، زنده‌یاد رسول قربانی و حسن اسکندری از نوازندگان شاخص عاشیق، معصومه سپهری نویسنده شاخص ادبیات دفاع مقدس، احسان باکری فرزند شهید حمید باکری، دکترمحمدعلی موحد استاد شاخص ادبیات و تاریخ، پروفسورمجید سمیعی پزشک صاحبنام کشور، دکتر سعید پناهی و دکتر سعید راد از جامعه پزشکی کشور و دکتر حمید وارسته شهردار تبریز در سال‌های دور، «نشان تبریز» را از آن خود کرده‌اند .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.