نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس خبر داد؛

راه اندازی پژوهشگاه ملی علوم پزشکی در تبریز

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: پژوهشگاه ملی علوم پزشکی تبریز احداث می‌شود که پس از طی مراحل مختلف کلنگ‌زنی و احداث این پژوهشگاه شاهد تاثیرگذاری آن خواهیم بود.

به گزارش تبریز بیداربه نقل از فارس، محمدحسین فرهنگی پیش از ظهر امروز در همایش مدیران و مسئولان دفاتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان در هتل بین‌المللی تبریز با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی بر توسعه فعالیت‌های دانشگاهی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و نیازهای علمی کشور تاکید کرد.

وی با تجلیل از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه‌های علمی روز کشور بیان کرد: شناخت خبرها و برخوردهای مختلف برای رفع موانع موجود می‌تواند گره‌گشای فعالیت‌های علمی باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متولیان امر در زمینه شناسایی حلقه‌های مفقوده علمی و فناوری و تحقیقات باید وارد شده و گام‌های موثر را در زمینه تولیدات اساسی کشور بردارند.

وی گفت: شناسایی خلاء‌های موجود در بخش‌های تولیدی و خدمات حائز اهمیت است و قانون برنامه ششم در دو چارچوب در مجلس بررسی خواهد شد تا قوانین دائمی داشته باشیم ولی در حال حاضر نیز قوانین موقتی برای بهبود امور نیاز است.

فرهنگی با اعلام آمادگی برای انعکاس پیشنهادهای علمی جهاد دانشگاهی در صحن مجلس گفت: حاضرم تا پیشنهادهای علمی و کارشناسی را منتقل کرده و در زمینه قانونگذاری و آوردن احکام مورد نیاز برای بخش‌های علمی و فناوری مطرح شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پژوهشگاه ملی علوم پزشکی تبریز احداث می‌شود و پس از طی مراحل مختلف  کلنگ‌زنی و احداث این پژوهشگاه شاهد تاثیرگذاری آن خواهیم بود.

وی گفت: جنس فعالیت این مرکز همانند جهاد دانشگاهی است و اختراعات و ابتکارات و روش‌های نوین را مد نظر دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل کارگروه مشاوره به دانشگاه علوم پزشکی توسط جهاد دانشگاهی استان می‌تواند برای سومین پژوهشگاه کشور در تبریز مفید باشد و نیاز نیست از روش‌های پژوهشی قدیمی استفاده کنیم.

فرهنگی خواستار تخصیص اعتبارات کافی به این پژوهشگاه توسط مسئولان شد و بیان کرد: تشکیل جلسات هماهنگی در این زمینه میان مسئولان علمی با هدف هم‌افزایی خواهد توانست برای وزارت بهداشت و جهاد دانشگاهی موثر و مفید باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *