مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی:

جاذبه‌های گردشگری خداآفرین باید در سطح ملی معرفی شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: منطقه خداآفرین از مناطق بکر گردشگری در آذربایجان‌شرقی است و این جاذبه‌ها می‌تواند در سطح ملی معرفی شود و مورد توجه گردشگران قرار گیرد.

به گزارش تبریز بیدار،  فرزین حق‌پرست صبح امروز در اولین جشنواره انار روستای «مردانقم» اظهار داشت: محصولات کشاورزی و باغداری با کیفیتی همچون انار و گردو، طبیعت بی‌نظیر و خوش آب و هوای این منطقه و همچنین مشاهیر برخاسته از این منطقه بسیار قابل توجه هستند و برای پیشرفت این منطقه تاثیرگذار خواهند بود.

وی ادامه داد: وجود ۲۱ اثر ثبت ملی در این شهرستان اهمیت این منطقه را افزایش می‌دهد و باید در معرفی شهرستان خداآفرین به عنوان منطقه نمونه گردشگری همه ارگان‌ها همکاری‌های لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به تلاش‌های نماینده شهرستان‌های خداآفرین و کلیبر در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نماینده محترم شهرستان در جذب اعتبارات از محل ماده ۱۸۰ برای گردشگری شهرستان اهتمام ویژه‌ای داشتند که بسیار شایسته تقدیر است و امیدواریم با جذب اعتبارات در سال آتی با تلاش نمایندگان محترم و همراهی ارگان‌های دولتی گام‌های بلندی برای پیشرفت این منطقه نمونه گردشگری برداریم.

سومین جشنواره انار روستای مردانقم در سطح استانی در این روستا برگزار شد. شهرستان خداآفرین در ۲۶۰ کیلومتری تبریز قرار گرفته است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *