پیر غلامان تبریزی گرد هم می آیند؛

برگزاری همایش دلدادگان حسینی در تبریز

همایش تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی تبریز با عنوان «دلدادگان» و با هدف تجلیل از مقام این بزرگواران در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار،  حسین آذرنیا، مدیرعامل سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تبریز از برگزاری همایش تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی تبریز با عنوان «دلدادگان» خبر داد و آیین تجلیل از آن بزرگوران را گامی در جهت تکریم و قدردانی این خادمان تشیع معرفی کرد.


وی گفت: شهر عاشورایی و متدین تبریز با داشتن صدها خادم دلسوز اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بار دیگر شاهد برگزاری آیین تجلیل از پیرغلامان شهر خواهد بود. به همین منظور همزمان با دهه اول ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، همایش تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی تبریز برگزار می‎شود.


آذرنیا از برگزاری جلسه هم‎اندیشی با هیئات حسینی و افراد صاحب‎‏نظر در این حوزه در روز شنبه ۱۸ مهرماه در محل خانه هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در خانه تاریخی ختایی خبر داد و گفت: مشورت و دریافت آرا و نظرات ارزشمند فعالان کهنه‎‏کار مذهبی و هیأت‎های شهر می‎‏تواند به بهبود عملکرد خدمتگزاران فرهنگی شهر در برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‏تر آئین تجلیل یاری رساند.


مدیرعامل سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تبریز ابراز امیدواری کرد با اقدامات صورت گرفته در آستانه ماه محرم، بتوانیم همایشی در شأن خادمان و پیرغلامان آستان حسینی برگزار کرده و به گسترش هر چه بیشتر فضای معنوی شهر در ماه سوگواری سالار شهیدان یاری رسانیم.


آذرنیا زمان برگزاری همایش تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی تبریز را روز پنج شنبه ۲۳ مهرماه عنوان کرد و افزود: در این همایش شاهد قدردانی از سال‏ها خدمات خالصانه پیرغلامان بوده و همچنین بخشی ویژه برای خادمین و معرفی و تجلیل از مقام شهید حاج محمدرضا جلالی خیرآباد، مداح ارزشمند شهر که در فاجعه منا به ملکوت اعلی پیوست، درنظر گرفته شده است.


یادآور می‎شود، همایش تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی تبریز با عنوان دلدادگان روز پنج شنبه ۲۳ مهرماه راس ساعت ۱۹ عصر در محل سالن پتروشیمی برگزار خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.