در پارک جواهر تبریز؛

نصب تابلو سنگ های جدید از مفاخر آذربایجان

با نصب تابلوسنگ های جدیدی از مفاخر اذربایجان در مجموعه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، ساختمان جواهر رنگ و بویی تاریخی و هنری به خود گرفت.

به گزارش تبریز بیدار،  حسین آذرنیا در این رابطه گفت: این تابلو سنگ های ارزشمند از بزرگان آذربایجان برای ماندگاری در تاریخ ساخته شده اند و زینت بخش مکان حضور هنرمندان شهر هستند. به گفته وی، پس از انتقال محل استقرار سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به ساختمان جواهر، کار ساخت تابلوسنگهای جدید آغاز شد و اکنون شاهد نصب این آثار ارزشمند هستیم.


آذرنیا افزود: تابلو سنگهای نصب شده در ساختمان جواهر توسط استاد رحیم بقال اصغری و همکاران ایشان طراحی و ساخته شده است و از جمله آثار ارزشمندی محسوب می شود که در این زمینه در سطح شهر تولید شده است.


مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ابراز امیدواری نمود این اقدام موجب آشنایی هر چه بیشتر شهروندان به خصوص نسل جوان شهرمان با مفاخر این خطه زرخیز شده و در احیای هویت فرهنگی شهرمان موثر باشد.


به گفته وی در این مجموعه ارزشمند، تابلو سنگهایی از تصاویر آقایان ناجی، خازن، عدل، صابر، عاشیق حسن، کسایی، براهانی، ساحر، فخرالدین فخرالدینی، موحد، زرین دست، فرهاد فخرالدینی، شریف زاده، صباحی، دولت آبادی، ایران، قندریز، ابوضیا، پورشریف، اسد زاده، صفریان، سلماسی، خامنه ای، ارفع الملک، میرزاجواد مجتهدی، انگجی، شهابی، حمید نطقی، رسام نخجوانی، عماد، استاد حسن قاضی، کارنگ، ماروسا آراکلیان، عظیم قیچی ساز، حسین امید، منوچهر مرتضوی، اسماعیل اسماعیل یکانی، آیت الله مولانا، رسام عرب زاده، زین العابدین مراغه ای و واعظ چرندابی، طراحی و با شکل و شمایلی مرتبط با احوال و زندگی این بزرگان ساخته شده است.


آذرنیا در خاتمه حضور علاقمندان و هنردوستان شهر در مجموعه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز را موجب دلگرمی خادمان فرهنگی شهر در استمرار اقداماتشان دانست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *