کشاورزان به هوش باشند؛

تگرگ در راه تبریز

براساس بولتن هواشناسی کشاورزی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی،چهارشنبه ۲۲مهرماه ، هوای استان آذربایجان شرقی نیمه ابری تا ابری گاهیرگبار باران و رعد و برق در برخی نواحی مه آلود و در نواحی مستعد احتمالبارش تگرگ وجود دارد.

به گزارش تبریز بیدار، براساس بولتن هواشناسی کشاورزی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی،چهارشنبه ۲۲مهرماه ، هوای استان آذربایجان شرقی نیمه ابری تا ابری گاهیرگبار باران و رعد و برق در برخی نواحی مه آلود و در نواحی مستعد احتمالبارش تگرگ وجود دارد.

هواشناسی کشاورزی توصیه کرده است: کشاورزان  ضمن تسریع در اجرای عملیاتکاشت و آبیاری زراعت کلزا،  از بذور ضدعفونی و بوجاری شده در کشت های پائیزه استفاده نموده و برداشت محصولات باقیمانده روی درختان  را تا روزدوشنبه به علت احتمال بارندگی و شدت باد برداشت نمایند. 


همچنین بر تسریع  در برداشت محصول باغات انگور جهت جلوگیری از پوسیدگی خوشه ها، تهویه وتنظیم دما و رطوبت در مرغداری ها با توجه به کاهش دما و جمع آوری میوه های آلوده و سایر اندامهای گیاهی و انهدام آنها جهت کاهش جمعیت آفات وبیماری در سال آینده تاکید شده است.


سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی نیز بر آماده بکار و فعال کردن  دستگاههای ضد تگرگ در شهرستانهایی که سیستم های ضد تگرگ نصب گردیده تاکید نموده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *