آیت الله مجتهد شبستری:

تداوم استکبار ستیزی در دوران پسابرجام برعهده دولت و ملت است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: تداوم استکبارستیزی در دوران پسا برجام وظیفه دولت و ملت است.

به گزارش تبریز بیدار ، آیت‌الله محسن مجتهدشبستری در مراسم افتتاح دفتر خبرگزاری تسنیم در آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت تداوم سبقه اسلامی و فرهنگی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: انقلاب اسلامی با سبقه فرهنگی و با رهبری یک مرجع تقلید و با پشتیبانی مردم به فضل پروردگار در سال ۵۷ به ثمر رسید.

وی افزود: باید بتوانیم در شرایط فعلی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن رسالت خود را با تکیه بر اسلام ادا کنیم.


نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با تأکید بر نقش مهم خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها در خنثی‌سازی تهاجم فرهنگی، گفت: دشمن در شرایط فعلی از تهدیدات سخت نتیجه نگرفته و امیدشان به تهاجم فرهنگی است که خبرگزاری‌ها نقش مهمی در این موضوع دارند.


آیت‌الله مجتهدشبستری افزود: رسانه ملی و رسانه‌های مکتوب تا حدی حق مطلب را در این باره ادا می‌کنند اما در برابر هجمه مستکبرین این مقدار مقابله کافی نیست.


امام جمعه تبریز افزود: برای تداوم انقلاب و تثبیت روح انقلابی الهام گرفته از فرهنگ عاشورا ضروری است تعداد خبرگزاری‌ها بیش از این شود.


آیت‌الله مجتهدشبستری با اشاره به فزونی مراجعه مردم به سایتها و فضاهای مجازی در مقایسه با روزنامه‌ها، اظهار داشت: شرط اول در خبرگزاری صداقت است که باید با انعکاس واقعیت‌ها از اشاعه شایعات بی‌پایه و اساس اجتناب شود.


وی افزود: مسئله مهم دیگر امیدبخشی و ندادن وعده‌های کاذب در اخبار است که رهبر معظم انقلاب تأکید فراوانی بر این مسئله دارند.


نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با تأکید بر وضعیت رضایت‌بخش و امیدوارکننده‌ محور مقاومت در منطقه تصریح کرد: وضعیت فعلی سوریه و عراق امیدوارکننده بوده و به لطف خدا نیروهای انقلاب همچون سردار شهید همدانی برای مقابله با تکفیری‌ها و حمایت از مظلومین به این ۲ کشور کمک می‌کنند.


آیت‌الله مجتهدشبستری افزود: در سایه ثبات نظام و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب دمشق و بغداد را از خطر سقوط نجام دادیم.


وی با اشاره به اینکه مسئله مذاکرات هسته‌ای یک امر استثنایی است، گفت: توصیه‌های رهبر معظم انقلاب حکیمانه، دلسوزانه و به صلاح کشور است و تأکید ایشان و ملت بر عدم بازگشت و نفوذ آمریکا به ایران است.


امام جمعه تبریز افزود: بیانات مقام معظم رهبری فصل‌الخطاب بوده و در دوران پسا برجام وظیفه دولت و ملت تداوم استکبارستیزی است.


وی افزود: بیشتر حمایت مسئولین باید از رسانه‌هایی باشد که به اعتلای کشور و پاسداری از ارزشهای انقلاب و امام و رهبری اهتمام دارند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.