هنوز تغییر مدیریت ورزش آذربایجان مشخص نیست

وزیر ورزش «اسبقیان‌های» زیادی دارد

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی در مورد شایعاتی مبنی بر اینکه تغییرات در راس مدیریت ورزش استان انجام خواهد شد گفت: هنوز هیچ چیز مشخص نیست و در حد گمانه‌زنی است اما وزیر ورزش اسبقیان‌های زیادی دارد.

به گزارش تبریز بیداربه نقل از فارس، سیدمحمدرضا شروین‌اسبقیان ظهر امروز در نشست خبری خود به مناسبت هفته تربیت بدنی اظهار داشت: اینکه عده‌ای عنوان می‌کنند آذربایجان‌شرقی در ورزش افت کرده است، نهایت کم لطفی بود و این استان برای دومین سال متوالی از سوی وزارت ورزش و جوانان به عنوان یکی از سه استان برتر معرفی شد.

وی گفت: هفته گذشته در مسابقات ورزش‌های زورخانه‌ای آسیا معاون وزیر ورزش صراحتا اعلام کرد آذربایجان شرقی در ۵ شاخص ورزش‌های همگانی در رتبه اول قرار دارد و در بخش عمرانی نیز جزو ۵ دستگاه برتر آذربایجان‌شرقی است.

اسبقیان گفت: دولت و وزیر ورزش اگر احساس کنند که ورزش در آذربایجان‌شرقی با افت همراه بود، اسبقیان‌های زیادی در آذربایجان‌شرقی وجود داشته و جانشین من می‌کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی گفت: وزارت ورزش و جوانان به عنوان مرجع رسمی تشخیص عملکرد استان‌ها بوده و آذربایجان‌شرقی برای دومین سال متوالی در بین سه استان برتر کشور قرار گرفته است.

وی در مورد شایعات مبنی بر تغییرات در راس مدیریت ورزش استان عنوان کرد: هنوز هیچ چیز مشخص نیست و در حد گمانه‌زنی است و باید عنوان کنم که در تبریز همیشه محبت مردم شامل حال من شده و رضایتمندی مردم ورزش دوست این منطقه از وضعیت ورزش استان برای من بهترین پاداش است.

۱۸ درصد پیشرفت ورزش آذربایجان‌شرقی

اسبقیان از پیشرفت ۱۸ درصدی در ورزش استان آذربایجان‌شرقی نسبت به سال گذشته خبر داد و عنوان کرد: در هر ۱۶ شاخص بررسی شده آذربایجان‌شرقی پیشرفت داشته که بیشترین آن مربوط کسب عناوین آسیایی با کسب ۴۲ مدال است که ۷۵ درصد پیشرفت داشته و همچنین کسب ۳۳ عنوان بین‌المللی که ۲۷ درصد پیشرفت نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

وی گفت: در بخش حضور در مسابقات قهرمانی کشور و همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی نیز پیشرفت بیش از ۲۰ درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته داشته‌ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی به میزبانی‌های موفقیت‌آمیز این استان در عرصه بین‌المللی و آسیایی اشاره کرده و عنوان کرد: برگزاری سی امین دوره تور دوچرخه سواری بین‌المللی ایران – آذربایجان که به صورت نیمه حرفه‌ای برگزار شد و همچنین میزبانی مسابقات نوجوانان فوتبال آسیا با مشارکت باشگاه گسترش فولاد تبریز و میزبانی پنجمین دوره مسابقات ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی قهرمانی آسیا با همکاری شهرداری تبریز برگ زرینی بر افتخارات ورزشی این منطقه افزوده است.

وی از تداوم این میزبانی‌ها خبر داد و تصریح کرد: در پنج رشته هندبال، هاکی، شمشیربازی، کبدی و تکواندو نیز به دنبال میزبانی مسابقات بین‌المللی در نیمه دوم سال هستیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *