اربعین امسال ثبت نام کاروانی ندارد

مدیر کل عتبات عالیات سازمات حج و زیارت گفت: طبق تصمیمی که تاکنون اتخاذ شده، سازمان حج و زیارت برای اربعین امسال، ثبت‌نام کاروانی ندارد و فعالیت‌های خود را در حوزه پیاده‌روی زائران متمرکز خواهد کرد.

به گزارش تبریز بیدار، محسن نظافتی در گفت‌وگو با  تسنیم  با بیان اینکه جلسات ستاد دائمی اربعین با حضور نمایندگان شش دستگاه، هر دو روز یکبار برگزار می‌شود اظهار کرد: در این جلسات، دستگاه‌های مختلف به منظور ساماندهی اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی (ع)، با هم مشورت و برنامه‌ریزی می‌کنند.

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت درباره پیش ثبت نام ویژه اعزام به عتبات عالیات گفت: بر اساس تصمیمی که تا کنون اتخاذ شده، قرار است در ایام اربعین امسال، سازمان حج و زیارت کاروانی نداشته باشد و به ساماندهی اعزام‌های مردمی کمک کند.

نظافتی تاکید کرد: سازمان حج و زیارت سعی می‌کند در ایام اربعین حسینی (ع)، تمرکز خود را بر ارائه بیشتر و بهتر خدمات در مسیر پیاده‌روی زائران، موکب‌ها و مباحثی مانند گمشدگان و … بگذارد تا این حرکت مردمی، مانند سال‌های گذشته هر چه با شکوه‌تر برگزار شود.

به گفته مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اضافه کرد: اعزام‌های سازمان حج و زیارت به عتبات، بعد از ایام اربعین حسینی(ع) آغاز می‌شود که آن هم نیاز به پیش ثبت‌نام ندارد و مردم می‌توانند با ثبت نام در کاروان‌های دارای مجوز از سازمان حج، به عتبات مشرف شوند.

نظافتی با اشاره به اعزام‌هایی که هم اکنون در حال انجام است نیز گفت: در حال حاضر، به طور متوسط روزانه دو هزار و ۵۰۰ نفر از زائران ایرانی به عتبات عالیات مشرف می‌شوند که این اعزام‌ها تا اواخر آبان ماه ادامه دارد.

به گفته این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت، افزون بر ۸۰ هتل در کربلای معلی، نجف اشرف و کاظمین، از زائران ایرانی پذیرایی می‌کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.