قشقاوی :

به فکر حضور در راهپیمایی اربعین بدون ویزا و گذرنامه نباشید

معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه با بیان اینکه حضور در مراسم اربعین امسال بدون ارائه گذرنامه و ویزا ممکن نیست، گفت: ستاد اربعین که در وزارت کشور تشکیل شده درباره راهپیمایی اربعین اطلاع‌‌ رسانی خواهد کرد.

به گزارش تبریز بیدار، حسن قشقاوی معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از جلسه صبح امروز ستاد اربعین با حضور وزیر کشور و سفیر عراق در ایران خبر داد و گفت: در این جلسه تمام پیش‌بینی‌ها و برنامه‌های لازم جهت حضور باشکوه ایرانیان در مراسم اربعین بررسی شد و پیش‌بینی ما این است حضور هموطنان عزیز ما در مراسم اربعین، منظم‌تر از سال‌گذشته باشد.

وی درباره ضرورت دریافت ویزا نیز گفت: ما به احساسات پاک محبان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) احترام قائلیم اما باید بگوییم، حضور در مراسم اربعین امسال بدون دریافت گذرنامه (Passport) و ویزا ممکن نیست و عزیزان باید برای دریافت ویزا اقدام کنند.

قشقاوی در پاسخ به این سؤال که میلیون‌ها زائری که قصد دارند در مراسم اربعین به کربلا مشرف شوند چگونه می‌توانند ویزا بگیرند، تصریح کرد: ما در جلسه صبح امروز درباره این موضوع بحث‌های لازم را کردیم و هماهنگی‌های لازم را نیز قرار است آقای دانایی‌فر سفیر ایران در عراق داشته باشد، ستاد اربعین درباره جزئیات چگونگی دریافت ویزا اطلاع‌رسانی خواهد کرد که امیدواریم در این زمینه با برنامه‌ ریزی‌های که شده مشکلی نباشد.

معاون پارلمانی وزارت امور خارجه در پایان گفت: وزارت خارجه و وزارت کشور در تلاش مستمر با برادران عراقی‌اند تا مشکلات احتمالی را رفع و زمینه حضور پرشور را در مراسم اربعین فراهم کنند اما باز هم تأکید می‌کنیم هیچ کس به فکر حضور در مراسم اربعین بدون ویزا و گذرنامه نباشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.