دانشگاه علوم پزشکی تبریز جزء سه دانشگاه برتر کشور است

معاون توسعه مدیریت و منایع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز جزو سه دانشگاه برتر از دیدگاه این معاونت است و قابلیت تبدیل شدن به قطب آموزشی در تدوین دوره های آموزشی مدیریت کیفیت جامع را دارد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از ایرنا، سید علی صدرالسادات روز دوشنبه در نخستین جشنواره یکروزه کیفیت و تقدیر از عملکرد برتر دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: باید از تمامی کسانی که به بحث ارتقای کیفیت می پردازند قدردانی کرد و اقدامات و فعالیت های آن ها را نقد و از عملکرد مثبت آنان به عنوان الگویی برای فعالیت های آتی استفاده برد.


وی با بیان اینکه در برگزاری این گونه جشنواره ها نباید به بحث کردن صرف اکتفا کرد، ادامه داد: ارائه راهکارها و پیشنهادات عملی در جشنواره ها از مهم ترین ضروریات است که باید بیش از پیش به آن توجه کرد.


صدرالسادات اظهار کرد: مقوله کیفیت، موضوع جدیدی نیست ولی باید هر روز از زاویه جدیدی با در نظر گرفتن نیازها و اقتضائات جامعه به آن پرداخت.


وی افزود: برای افزایش کیفیت گرایی در حوزه معاونت توسعه باید به سوالاتی همچون مشتری چه نیازی دارد و شاخص های کیفیت گرایی چیست، پاسخ داد.


معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه باید نیازهای مشتریان را به نیازهای پایه، نیازهای عملکردی و نیازهای مشعوف ساز تقسیم کرد، افزود: ما باید نگاه کیفی به بحث فرآیندها داشته باشیم؛ نگاه کاربردی به کیفیت این نیست که به صورت کمی به مباحث بپردازیم بلکه باید از ابزارهای مناسبی برای اجرا و اندازه گیری استفاده کنیم و شاخص های کیفیت گرایی را افزایش دهیم.


وی گفت: باید تعدادی شاخص های عملکرد ارزیابی و برداشتی برای خود داشته باشیم و با مقایسه وضعیت گذشته و حال، فعالیت های خود را به بهترین شکل ممکن پیش ببریم.
صدرالسادات اظهار کرد: سیاست گذاری، فناوری آموزشی، مقررات، منابع مالی، ساختار سازمانی، قوانین و مقررات، منابع فیزیکی، منابع انسانی ، مهم ترین مولفه های حوزه ستادی است.


وی با تاکید بر لزوم مشارکت سازمانی در راستای کیفی سازی خدمات، این امر را زمینه ساز افزایش فعالیت های کیفی دانست و گفت: یکی از فعالیت های بنیادی که تا کنون توجه چندانی به آن نشده است، بحث پرورش استعدادها، کارشناسان و مدیران در سطوح مختلف مدیریتی برای افزایش فعالیت های کیفی است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جشنواره گفت: فعالیت های ارزشمندی طی دو سال گذشته در ابعاد فیزیکی و حرکت های نوینی در قالب طرح تحول نظام سلامت هم در بعد نرم افزاری و هم ایجاد زیر ساخت های خوب در این دانشگاه انجام شده است.


محمد حسین صومی ادامه داد: در حدود ۱۰۰ طرح عمرانی با بیش از دو هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب در این دانشگاه وجود دارد و همچنین در تامین تجهیزات توفیقات نسبی داشته ایم.


وی خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره طلیعه ای برای افزایش فعالیت های نرم افزاری بیشتر در دانشگاه علوم پزشکی تبریز است.


صومی اظهار کرد: تمامی سعی خود را به کار می گیریم که به تعهدات خود در بعد ایجاد زیر ساخت های لازم برای دانشگاه عمل کنیم که در این خصوص، توسعه متوازن دانشگاه را ادامه خواهیم داد و در بعد نرم افزاری نیز نهایت تلاش خود را به کار می گیریم که دانشگاه را به یک محیط کاملا علمی تبدیل کنیم.


نخستین جشنواره کیفیت و تقدیر از عملکرد برتر دانشگاه علوم پزشکی تبریز امروز با هدف همفکری در کیفی سازی ارایه خدمات به مشتریان و تجلیل از الگوهای برتر در این زمینه برگزار شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.