با تشدید نظارت‌های مستمر

۱۲۰۰ کیلوگرم شیرخام غیربهداشتی در شهرستان بناب معدوم شد

رئیس اداره دامپزشکی بناب از ضبط و معدوم سازی یک هزار و ۲۰۰ کیلوگرم شیر خام غیرمجاز و غیربهداشتی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی بناب، مهدی حامی اظهار داشت: برای طرح تشدید اقدامات بهداشتی و نظارتی بر مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی و ارتقای سطح بهداشت عمومی جامعه، کارشناسان کنترل بهداشتی این اداره موفق به کشف یک واحد غیرمجاز عرضه شیر غیرمجاز و غیربهداشتی شدند.

وی افزود: در این زمینه یک‌هزار و ۲۰۰ کیلوگرم شیر خام غیربهداشتی و غیرمجاز و دارای مواد افزودنی کشف، ضبط، معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

حامی افزود: از آغاز طرح ساماندهی مراکز جمع‌آوری شیر در شهرستان از ۱۱ واحد مرکز جمع‌آوری شیر فعال دراین شهرستان هشت واحد آن موفق به دریافت پروانه بهداشتی دامپزشکی شدند و یک واحد از آنها نیز در دست اقدام برای صدور پروانه بهداشتی است.

وی تصریح کرد: مراکز جمع آوری شیر باقیمانده (۲ واحد از آنها) به علت عدم رعایت شرایط بهداشتی و عدم دریافت پروانه از اداره دامپزشکی با حکم مقام محترم قضایی پلمب شدند و هم اکنون ۹ مرکز جمع‌آوری شیر در این شهرستان مشغول به فعالیت هستند که کارشناسان اداره دامپزشکی نظارت مستمر بر فعالیت بهداشتی آنها دارند.

رئیس اداره دامپزشکی بناب با تشکر و قدردانی از حمایت‌های بی‌دریغ مسئولان استانی و شهرستانی به ویژه دادستان محترم و فرماندهی انتظامی از شهروندان خواست مواد پروتئینی خود را از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی خریداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق شماره تلفن ۴ رقمی ۱۵۱۲ به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *