مسئول ستاد زکات شهرستان اهر:

پیش بینی افزایش۱۰برابری جمع آوری زکات از گندم و جو در شهرستان اهر

چنابی: طی سال گذشته در شهرستان اهر یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان زکات جمع آوری شده بود و با توجه به اینکه امسال برداشت گندم نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است پیش بینی می شود که فقط ۲۰۰ میلیون تومان از بابت گندم و جو به غیر از پروژه های عمرانی در این شهرستان جمع آوری شود.

به گزارش تبریز بیدار حجت الاسلام بهنام چنابی در گفتگو با مهر اظهار داشت: زکات یکی از واجبات در دین اسلام است و در قانون طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و حکم رهبر معظم انقلاب جمع آوری زکات به کمیته امداد محول شده است.

وی افزود: مبالغ بدست آمده از زکات توسط دهیار، بخشدار، روحانی، مُعدی و اعضای شورا جمع آوری و برای همان روستا هزینه می شود و در روستاها اولویت نخست با فقرا است و در صورت نبود، به پروژه های عمرانی مانند مساجد، مدارس و راه های ارتباطی همان روستا هزینه خواهد شد.

چنابی با فعالیت های این ستاد در سال گذشته اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته در شهرستان اهر یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان زکات جمع آوری شده بود و با توجه به اینکه امسال برداشت گندم نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است پیش بینی می شود که فقط ۲۰۰ میلیون تومان از بابت گندم و جو به غیر از پروژه های عمرانی در این شهرستان جمع آوری شود.

مسئول زکات شهرستان اهر ادامه داد: با توجه به خشکسالی سال ۹۳ و عدم بارش کافی باران، کشت محصولات کشاورزی خوب نبود به همین دلیل تنها از گندم و جو ۲۰ میلیون تومان زکات جمع آوری شد که برخلاف سال گذشته امسال این مقدار با افزایشی معادل ۱۰ برابر پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: همچنین امسال زکات جمع آوری شده از گندم و جو فقط برای ایتام، تهیه جهیزیه، دانش آموزان بی بضاعت، درمان بیماران و یا برای تقسیم در بین فقرا استفاده می شود.

وی در پایان ابراز داشت: بعضی از روستاهای شهرستان نیز به غیر از گندم و جو از دیگر محصولات نیز زکات مستحبی خود را پرداخت می کنند که از آن جمله می توان به سیب درختی، لوبیا چیتی، عدس و نخود اشاره کرد که این اقلام نیز جمع آوری شده و در بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *