شیرمردی در نشست خبری:

نماز عید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود

مسئول ستاد برگزاری نماز عید فطر از برگزاری نماز روز عید به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلای امام خمینی (ره) خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از فارس ، حجت‌الاسلام سید یدالله شیرمردی مسئول ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر تهران در نشست خبری که صبح امروز یکشنبه در محل این ستاد برگزار شد، اظهار داشت: به محض اعلام عید سعید فطر توسط ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری نماز عید در مصلی امام خمینی (ره) اقامه می‌شود.

وی تصریح کرد: برنامه روز عید فطر رأس ساعت ۷ با تلاوت قرآن و مدیحه‌سرایی آغاز می‌شود و نماز عید سعید فطر رأس ساعت ۸ صبح به امامت ولی امر مسلمین جهان آیت‌الله خامنه‌ای اقامه خواهد شد.

شیرمردی از تهیه نقشه‌ای در شهرداری تهران به منظور مشخص کردن مکان‌های رفاهی، پارکینگ‌ها و سایر مکان‌ها برای تسهیل تردد نمازگزاران خبر داد و گفت: نقش نماز عید سعید فطر بسیار اساسی است و یکی از بزرگترین نمازهای عید سعید فطر جهان اسلام در مصلی امام خمینی (ره) اقامه می شود که نشانه پیوند ناگسستنی امام و امت است.

مسئول ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر از تشکیل ۱۵ کمیته برای تسهیل جابه‌جایی و اسکان نمازگزاران خبر داد و گفت: باتوجه به تشکیل کمیته حمل و نقل و ترافیک، متروی تهران از ساعت ۴ صبح آماده است و ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس و ۵۵۰ دستگاه ون و هزاران پلیس راهور در این زمینه فعال هستند.

 

شیرمردی با بیان اینکه به تعداد کافی پارکینگ برای نمازگزاران در نظر گرفته شده است، گفت: یک پارکینگ ۷- ۶هزار نفری در شمال مصلای امام خمینی (ره) و همچنین پارکینگ عباس‌آباد در جنوب مصلای که ۵- ۴هزار ظرفیت پارک ماشین دارد، در نظر گرفته شده است.

 

وی تصریح کرد: پارکینگ‌های بیهقی، بنیاد مستضعفان، استانداری، سازمان راه‌آهن و همچنین وزارت راه، ظرفیت ۵-۴ هزار ماشین را دارند که برای روز اقامه نماز در نظر گرفته شده‌اند.

شیرمردی با بیان اینکه تمامی درهای مصلی از اذان صبح به روی مردم باز است، یادآور شد: ایستگاه‌های صلواتی، کمیته درمان و بهداشت و امداد و نجات که نمازگزاران را به صورت رایگان بیمه می‌کند و کمیته انتظامات و اجرائیات که در آن سه هزار نفر کار هدایت مردم را انجام می‌دهند برای روز عید فعال خواهند بود.

مسئول ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر با اشاره به تشکیل کمیته مدیریت مصلی و کمیته روحانیون گفت: کمیته رسانه‌های دیداری و نوشتاری و مجازی علاوه بر کار اطلاع‌رسانی کار فرهنگ‌سازی را نیز انجام می‌دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: دو ایستگاه مترو در جنوب و شمال مصلی فعال است و همچنین اتوبوس‌هایی که از شب قبل از عید در میادین و مساجد اصلی هستند بعد از نماز صبح حرکت خواهند کرد، از نمازگزاران می‌خواهیم که اوایل صبح به سمت مصلی حرکت کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *