زمان اعلام نتیجه اولیه کنکور ۹۴

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به جزئیات برگزاری آزمون سراسری سال ۹۴، اعلام نتیجه اولیه این آزمون را تا هفته اول مرداد عنوان کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس ، حسین توکلی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور ، پیرامون جزئیات برگزاری آزمون سراسری سال ۹۴ گفت: در این آزمون تعداد ۸۷۸ هزار و ۷۴ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۵۱۶ هزار و ۴۹۳ نفر زن و ۳۶۱ هزار و ۵۸۱ نفر مرد و به عبارتی ۵۸/۸۲ درصد داوطلبان زن و ۴۱/۱۸ درصد داوطلبان مرد بودند.

وی افزود: تعداد ۴۵ هزار و ۶۷۰ داوطلب از گروه‌های آزمایشی ۱، ۲، ۳ و ۵ علاقه‌مندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر و تعداد ۱۰۶ هزار داوطلب از گروه‌های آزمایشی ۱، ۲، ۳ و ۴ علاقمندی خود را به شرکت در گروه‌های زبان خارجی اعلام کردند.

توکلی با بیان اینکه آزمون هر یک از گروه‌های آزمایشی به طور جداگانه برگزار شده است تصریح کرد: هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون می‌بایست پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط را می‌داشت، لذا با توجه به آمار ثبت نام کنندگان و آمار علاقمندان به شرکت در گروه آزمایشی هنر و زبان خارجی، علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود که جمعا ۱۵۱ هزار و ۶۷۰ نفر بوده است، لذا برای برگزاری آزمون تعداد ۱ میلیون و ۲۹ هزار و ۷۴۴ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است.

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: آزمون سراسری سال ۹۴ در صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۱ و ۲۲ خرداد ۹۴ در ۳۶۵ شهرستان، ۱۷ کشور خارجی و ۴۶۳ حوزه امتحانی برگزار شده است.

توکلی گفت: دو ساعت پس از پایان برگزاری آزمون هر گروه آزمایشی سوالات دفترچه آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه آزمایشی مربوط بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده شده است. سوالات دفترچه آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی پنجگانه آزمون سراسری سال ۹۴ خارج از کشور نیز از ساعت ۱۲ روز شنبه ۲۳ خرداد ۹۴ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه کلید تصحیح سوالات آزمون عمومی و اختصاصی تمام گروه‌های آزمایشی از ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۴ خرداد ۹۴ بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده شده است، گفت: پس از برگزاری آزمون تمامی پاسخنامه‌ها به صورت لاک و مهر و پلمب شده به سازمان سنجش منتقل می‌شود و کار قرائت پاسخنامه هر داوطلب توسط دو دستگاه علامت خوان جداگانه قرائت و نتیجه با یکدیگر تطبیق داده شده است.

توکلی ادامه داد: پس از اطمینان از صحت قرائت پاسخنامه‌ها به طور موردی نیز نتیجه به صورت دستی کنترل و از صحت قرائت اطمینان مجدد حاصل شده است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: از تعداد ۸۷۸ هزار و ۷۴ داوطلب ثبت نام کننده در آزمون سراسری ۹۴ تعداد ۷۹۵ هزار و ۶۷۷ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و تعداد ۸۲ هزار و ۳۹۷ داوطلب در جلسه غایب بودند. به عبارت دیگر ۹۰/۶۲ درصد داوطلبان در جلسه حاضر و ۹/۳۸ درصد آنان غایب بودند.

وی در ادامه سخنان خود گفت: از تعداد ۱۵۱ هزار و ۶۷۰ داوطلب علاقمند به شرکت در گروه آزمایشی هنر و زبان‌های خارجه تعداد ۱۲۴ هزار و ۳۷ داوطلب در جلسه آزمون علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود حاضر شده بودند.

توکلی پیرامون اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری سال ۹۴ گفت: نتیجه این آزمون به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون تا هفته اول مرداد ۹۴ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: پاسخنامه داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۴ با رتبه کشوری کمتر از ۷۵ هزار در هر یک از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، فنی، تجربی و انسانی و رتبه کشوری کمتر از ۱۰ هزار در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی برای اطلاع داوطلبان مذکور بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند ضرورت دارد با دریافت دفرچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و مطالعه آن و سایر اطلاعیه‌های سازمان در دهه اول مرداد ۹۴ انتخاب رشته کنند.

توکلی در پایان گفت: بدیهی است سازمان سنجش نیز در رابطه با روش انتخاب رشته و استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی و معرفی رشته‌های‌‌ آموزش عالی اطلاع لازم را در زمان مشخص شده در اختیار داوطلبان قرار خواهد داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *