شفاف سازی فرایند گردش کالا در آذربایجان شرقی

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی یکی از روش های حمایتی بسیار موثر از صنعت داخلی را جلوگیری از عرضه کالاهای قاچاق در سطح بازار دانست.

به گزارش تبریز بیدار ، اسماعیل عطاپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به سیاست های کلان اقتصاد مقاوتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، این مهم در اولویت برنامه ریزی ها و اقدامات این معاونت قرار دارد.

وی گفت: در همین راستا ضمن بازدید از واحدهای صنعتی استان و احصاء مسائل و مشکلات آنها، گام های اساسی نیز درخصوص شفاف سازی فرایند گردش کالا در آذربایجان شرقی برداشته می شود. 

وی با تاکید بر نقش فرهنگ سازی و آشنا نمودن مردم و اصناف با تبعات گرایش به مصرف کالای قاچاق گفت: افزایش بازرسی های ارشادی و هدایت گرانه در خصوص پیشگیری از عرضه و فروش کالای قاچاق از اولویت های کاری این معاونت به شمار می رود.

وی افزود: در سه ماهه اول سال جاری علاوه بر انجام یک هزار و ۲۸۷ مورد بازرسی در حوزه قاچاق، اقدام به تشکیل ۴۲ فقره پرونده تخلفاتی و صورتجلسه کشف کالای قاچاق گردید.

عطاپور گفت: در قالب این طرح مقادیری کالای قاچاق شامل ۶۴۸ بسته نیم کیلویی چای تقلبی، ۷۷۳ هزار نخ سیگار و ۱۶۵ بسته یک کیلویی زیتون کشف و ضبط شد.

وی افزود: از دیگر کالاهای قاچاق کشف شده در این مدت می توان به ۶ دستگاه لپ تاپ ، ۲۱ هزار و ۵۰۰ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی و ۱۲ هزار خودکار و لوازم التحریر خارجی اشاره کرد.

وی از بنگاه های اقتصادی استان خواست تا نسبت به عرضه و فروش کالاهای تولید داخلی با هدف رونق بخش به صنایع بومی و بهبود وضعیت اشتغال اهتمام ورزند و از خرید و فروش اقلام قاچاق خودداری نمایند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *