نشست خبری سخنگوی قوه‌قضاییه/

حکم بدوی رئیس عرفان حلقه صادر شد

سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: حکم بدوی پرونده رئیس عرفان حلقه صادر شده اما این حکم قابل اعتراض است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، غلامحسین محسنی اژه‌ای در هشتاد و یکمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص دکل گم شده اظهار کرد: اینکه از این مسئله به عنوان دکل گم شده تعبیر می‌کنند نمی‌دانم درست است یا خیر. چون هنوز پرونده به پایان نرسیده و امکان دارد سر این شرکت کلاه گذاشته باشند و یا اینکه خدای ناکرده با شرکت خارجی تبانی کرده باشند.

وی افزود: تاکنون گزارش‌هایی درمراحل مختلف در خصوص این پرونده به نام فرد متهم انجام شده و طی دو الی سه مرحله به دستگاه قضایی ارسال شده است در حال حاضر پرونده در دادسرای تهران در حال انجام مرحله تحقیقات است و یک نفر در ارتباط با این پرونده بازداشت شده است البته از افراد مختلفی تحقیقات به عمل آمده که این تحقیقات ادامه خواهد داشت.

اژه‌ای در پاسخ به سوال دیگر در باره ساخت و ساز غیرمجاز در شمال تهران گفت: خوشبختانه در ارتباط با این موضوع دولت پای کار آمده و تلاش داریم متولیان امر اجازه ندهند ساخت و ساز غیرمجازی انجام شود و بعد از دستگاه قضایی بخواهند برخورد کند. توقع داریم یک دستگاه متولی اجازه ندهند یک ساختمان غیرمجاز ساخته شود و بعد از ساخته شدن یک برج و یا ویلا از قوه قضائیه بخواهند آن را تخریب کند در ارتباط با این مسئله قوه قضائیه با عزم جدی ورود کرده و با مواردی که خلاف آن ثابت شده برخورد کردیم.

وی افزود: در چند ماه گذشته چندین کیلومتر دیوار غیرمجاز در استان تهران تخریب شده و بیش از هزار مورد رفع تصرف و تخریب داشته‌ایم و مواردی نیز دردستور اجرا قرار دارد.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه آیا حکم پرونده محمدعلی طاهری سرکرده فرقه عرفان حلقه صادر شده است یا خیر گفت: حکم صادر شده اما بدوی است و قابل اعتراض در تجدید نظر است.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا مهدی هاشمی اعاده دادرسی کرده است یا خیر گفت: تاکنون چیزی در این مورد نشنیده‌ام.

اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر احضار احمدی مقدم و رادان در ارتباط با پرونده سعید مرتضوی گفت: درخواست شده که این افراد احضار شوند نه اینکه دستور احضار صادر شده باشد. من نیز شنیده‌ام که برخی از طرفین پرونده خواسته‌اند این افراد در دادگاه حضور یابد اما اینکه دادگاه بپذیرد یا خیر مشخص نیست.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال خبرنگاری دیگری درباره رعایت نشدن عفاف و حجاب از سوی برخی افراد در جامعه گفت: افرادی که عفاف و حجاب را رعایت نمی‌کنند متفاوت هستند برخی فقط بی‌حجابند اما برخی علاوه بر بی‌حجابی، تظاهر به این معنا را نیز در مرعا و منظر عموم مردم انجام می‌دهند و در کنار آن در ماشین، پاساژ یا خیابان مرتکب جرم می‌شوند به طور قطع این افراد مجرم هستند و با آنها برخورد می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص جذب نیروی اداری در دستگاه اداری گفت: قوه قضائیه طبق برنامه پنجم توسعه می‌توانست ظرف مدت این برنامه ۴ قاضی رااستخدام کند و همچنین به تناسب آن می‌توانست کارمند نیز به خدمت بگیرد استخدام قاضی در اختیار قوه قضائیه است که طبق برنامه پیش رفتیم اما در مورد استخدام کارمندان نیازمند اجازه دولت هستیم در حال حاضر فشار بسیار زیادی بر روی قضات بویژه قضات جدید وجود دارد چرا که به تناسب استخدام قضات باید کارمند نیز استخدام می‌شدند. با توجه به اینکه دولت تاکنون اجازه استخدام نداده طبیعی است که ما نمی‌توانیم نیروی اداری به کار بگیریم و اگر بهکار بگیریم دولت بودجه رانمی‌دهد.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که پرونده ستاد سوخت به دادگاه رفته است یا خیر گفت: اطلاعی در مورد این پرونده ندارم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *