جمعی از اساتید دانشگاه‌های تهران طی نامه‌ای به مسئولان کشور

عناصر نامطمئن وزارت علوم را در جای خود بنشانید

جمعی از اساتید دانشگاه‌های تهران طی نامه‌ای به مسئولان کشور با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره دانشجویان بورسیه، از آنها خواستند تا عناصر نامطمئن وزارت علوم را در جای خود بنشانند و فرصت فتنه‌گری و غوغاسالاری را به آنها ندهند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، جمعی از اساتید دانشگاه‌های تهران طی نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای انقلاب فرهنگی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و سازمان بسیج اساتید مطرح کردند: آیا از مبتکران غلط ترین حرکت در این روزها انتظار دارید دستورات رهبری را اجرا کنند؟ قطعا رها کردن آنها به خیال اینکه به مطالبات رهبری معظم انقلاب عمل نمایند خیال باطل و فرصت دادن به آنها برای فتنه گری و غوغوسالاری در آموزش عالی است. لذا می طلبد در یک اقدام انقلابی فرصت را ازاین منفعت طلبان گرفته و با روحیه انقلابی و اسلامی این عناصر نامطمئن را درجای خود نشانید.

در ابتدای این نامه با تأکید براینکه چند روز از فرمایشات صریح و انقلابی مقام معظم رهبری درمورد دانشجویان بورسیه می‌گذرد، آمده است: متاسفانه مطالبات و دستورات رهبری اجرا نشده، که عدم اجرای مطالبات و نبود اراده در مدیران وزارت علوم و در واقع اهمال و سهل انگاری آنها ناشی از عدم بصیرت دینی و سیاسی که بیان کننده عدم فهم نسبت به جایگاه ولایت فقیه وحکم حکومتی است.

این اساتید عملکرد وزارت علوم دراین مدت را ابهام آمیز و در راستای تکرار اعمال فتنه انگیز اعلام کردند.

در ادامه این نامه خطاب به مسئولان کشور آمده است: از آنجایی که رهبری حکم حکومتی خودرا صادر نموده است، در قاموس احکام شرعی و قانونی، اجرای حکم در مرحله بعدی آن قرار دارد که شما بعنوان نهادهای نظارتی واجرایی باید مجری وناظر براجرای این احکام باشید تا مبادا عده ای درخیال خام خود ذره ای تردید کنند که می‌توانند در مقابل فرامین رهبر معظم انقلاب قدعلم کرده و از آنها سرپیچی کنند.

این اساتید در نامه خود ادامه دادند: در این اینجا دیگر صرفا بحث دانشجویان بورسیه مطرح نیست بلکه مهم فرمایشات و مطالبات مقام معظم رهبری است زیرا با توجه به جایگاه ولی امر مسلمین جهان خطبه های ایشان دارای مرتبه ملی و ابعاد فراملی است.

این اساتید در نامه خود با تاکید بر اینکه آزموده را آزمودن خطاست، خطاب به مسئولان کشور آوردند: شما منتظر چه کسانی هستید که احکام رهبری را اجرا کنند، انتظار شما برای اجرای احکام توسط فتنه گران در وزارت علوم که بارها امتحان خودرا پس داده اند خطای محض و عواقب آن خسارت بار است. مگر عواقب سیاسی واجتماعی اعمال این افراد را در سال‌های ۷۸ و ۸۸ و مجلس ششم فراموش کرده اید؟ مگر نظام در این سالها این عناصر را چند بار امتحان نکرده است؟

اساتید در نامه خود به مسئولان تاکید کردند: اقدام انقلابی شما برای اجرای مطالبات ومنویات رهبر معظم انقلاب واجبار وزارت علوم به تبعیت از این فرامین یک تکلیف و وظیفه شرعی است که کوتاهی از انجام آن غیر قابل جبران است.

در ادامه این نامه آمده است: شخصیت حقیقی و حقوقی شما در معرض امتحان قرار گرفته و مباد در انجام وظایف خود کوتاهی کنید که در مقابل افکارعمومی و مردم ولایتمدار یعنی همان مردم ۹دی و تشییع کنندگان شهدای غواص باید پاسخگو باشید زیرا در مقابل فرمان امام و مقتدایشان کوتاهی و قصور جایز نیست.

اساتید در نامه خود آوردند: مقام معظم رهبری در جمع اساتید سراسر کشور برخورد غیر قانونی و خلاف اخلاق و تدبیر با دانشجویان بورسیه را غلط ترین حرکت این دو سال اخیر دانسته و آن را نشات گرفته از بینش فکری متناسب با سیاسی کاری قلمداد کردند. اجازه می خواهیم مبتکران این سیاسی کاری را برایتان در قالب یک عبارت معرفی کنیم و آنها: همان فتنه گران و متحصنین مجلس ششم و سران فتنه در دانشگاه‌ها در سال ۷۸و۸۸ هستند که خود برآنها واقفید وازباب تذکر تکرار کردیم. همچنین ایشان در جمع اخیر دانشجویان در حسینیه امام خمینی(ره) این عناصر را عناصری نا مطمئن برای نظام وکشور دانستند بطور صریح  این عناصر را همان کسانی دانستند که درسال ۸۸آن حوادث تلخ را به راه انداختند وبدون هیچ منطقی با اسلامیت وجمهوریت نظام مخالفت کردند واینها قابل اطمینان نیستند. وتذکر داده اند که  از بکارگیری این عناصر نا مطمئن خودداری شود.

اساتید در نامه خود از مسئولان پرسیدند: آیا از این عناصر نا مطمئن (باتوجه به فرمایشات رهبری)انتظار دارید که مطالبات رهبری را اجرا کنند؟ آیا از مبتکران غلط ترین حرکت در این روزها انتظار دارید دستورات رهبری را اجرا کنند؟ قطعا رها کردن آنها به خیال اینکه به مطالبات رهبری معظم انقلاب عمل نمایند خیال باطل و فرصت دادن به آنها برای فتنه گری و غوغوسالاری در آموزش عالی است. لذا می طلبد در یک اقدام انقلابی فرصت را ازاین منفعت طلبان گرفته و با روحیه انقلابی و اسلامی این عناصر نامطمئن را درجای خود نشانده تا هم در سودای فتنه های دیگرناکام شوند و هم به تکلیف شرعی و قانونی خود عمل کرده باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *