فیاض در نشست افطاری جبهه فرهنگی انقلاب:

پس از توافق هسته‌ای جبهه جهانی به وسعت کره زمین باز می‌شود/ باید آماده و صبور باشیم

فیاض با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره ادامه مبارزه با استکبار جهانی گفت: استکبارستیزی مدلش تغییر می‌کند یکبار خط مقدم عراق است و یکبار جنگ‌های مهم‌تر مانند جنگ‌های علمی و فرهنگی است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، شب گذشته ششمین افطار اهالی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با حضور فعالان فرهنگی و هنری برگزار شد.

ابراهیم فیاض استاد دانشگاه امام صادق (ع) در این مراسم افطاری، با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: تحلیل‌هایی درباره این که ما شکست خورده‌ایم خودش نوعی شکست است و به عقیده من ما داریم رشد می‌کنیم و جلو می‌رویم و بعد از مذاکره نبرد جدید دارد شروع می‌شود.

وی با اشاره به جنگ تحمیلی افزود: ابتدای جنگ خیلی ساده‌تر از پایان جنگ بود و ما در ابتدای جنگ می‌گفتیم مگر چقدر قرار است طول بکشد اما ۸ سال در نزدیک به هزار کیلومتر جنگیدیم.

وی با بیان اینکه نباید دچار خلط در تحلیل شویم، افزود: بعد از جنگ عده‌ای بریدند در حالی که قطعنامه را امام پذیرفته بود و ما وارد مرحله بعد شدیم و کشوری که انقلاب کرده بود را باید می‌ساختیم و ما امروز به قدرت سیاسی، علمی و تکنولوژی تبدیل شده‌ایم و از خیلی کشورها جلو هستیم.

فیاض با بیان اینکه مواجهه جهانی تازه شروع شده است، تاکید کرد:‌باید صبر کرد و احساس شکست خود یک خطر است باید بصیرت داشت چرا که فتنه دارد شدیدتر می‌شود دعواها شروع می‌شود و شناخت حق از باطل سخت‌تر می‌شود.

وی با اشاره به شبهات موجود در دوران جنگ تحمیلی افزود: در آن زمان در قم برخی از بزرگان شبهه داشتند که آیا افرادی که به جنگ می‌روند و کشته می‌شوند شهید هستند یا نه، با اینکه امام بود، مرجع بود و فتوا داده بود اما آقایان شبهه داشتند.

وی ادامه داد: به یاد دارم طلبه‌ای ۱۷ ماه به علت مجروحیت جنگی روی تخت بیمارستان بود و شهریه او را قطع کرده بودند و حتی در ابتدای جنگ عده‌ای می‌گفتند جنگ با عراق با ملیت شیعی برادر کشی است.

این استاد دانشگاه با اشاره به دوران بازسازی پس از جنگ تصریح کرد: عده‌ای در آن زمان گفتند انقلاب از دست رفت در حالیکه امروز می‌بینید به کجا رسیده‌ایم، بدانید مذاکرات و توافق نیز باید رخ می‌داد. چرا که یا جنگی کور صورت می‌گرفت و یا ما باید سهم خود را از جهان می‌گرفتیم و این مذاکرات با هر نتیجه‌ای به نفع ماست.

وی با بیان اینکه واقعیت‌های غیر قابل پیش‌بینی در حال رخ دادن است، افزود: جهان در راه پیشرفت است و واقعیت‌های نو هر روز در راه است و بدانید فروپاشی جهانی رخ داده و از یمن تا سوریه و تا اوکراین جنگ‌ها در حال انجام است.

فیاض با بیان اینکه باید آماده باشیم تصریح کرد: ما باید حلقه‌های تئوریک داشته باشیم و اندیشه‌های خود را تئوریزه کنیم اما متاسفانه دانشگاه و مراکز مطالعاتی ما عقب مانده است در حالیکه باید آینده را بسازیم.

وی با ابراز امیدواری نسبت به آینده کشور افزود: ما در این آینده و پس از توافق هسته‌ای باید نقش خودمان را تعریف کنیم.

این استاد دانشگاه مشکل امروز را در دو چیز دانست و تاکید کرد: مشکل اول خوش‌بینی بیش از حد است که  در دولت نیز دیده می‌شود که البته آنها هم الان متوجه شده‌اند چرا که هیچ قراردادی این روزها نوشته نمی‌شود جز برای شکستن و همانطور که دیدید قرارداد مینسک نوشته شد اما نه روسیه و نه آمریکا به آن متعهد نماندند.

وی افزود: حال اگر با عزت، حکمت و مصلحت به توافقی که خواسته رهبری است برسیم برد جهانی کردیم و اینکه بعد از توافق بفهمیم چه کنیم مهم است مانند این که باید می‌فهمیدیم بعد از جنگ چه کنیم.

فیاض با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره ادامه مبارزه با استکبار جهانی تاکید کرد: استکبارستیزی مدلش تغییر می‌کند یکبار خط مقدم عراق است و یکبار جنگ‌های مهم‌تر مانند جنگ‌های  علمی، تکنیکی و فرهنگی است.

وی افزود: کار زیاد است و نقطه‌های شروع خیلی زیاد اگر آماده نباشیم آنها خواهند آمد و امروز جبهه جنگ به پهنای کره زمین باز می‌شود. خط مقدم عراق و ایران تمام شد خاورمیانه دارد تمام می‌شود و ما وارد جنگ جهانی و جبهه جهانی می‌شویم و آمادگی برای آن بسیار مهم است.

وی ادامه داد: این آمادگی مقدماتی می‌خواهد که مقدماتی تئوریک و فرهنگی و هنری است و ما باید آینده را شکل دهیم که اگر آینده تو را بسازد خیلی حقیرانه و فقیرانه است.

بنابر این گزارش، در این مراسم محمدمهدی سیار، مرتضی امیری اسفندقه و علی محمد مودب شعرخوانی کردند و از پدران مرحوم احمدی‌سخا و مطلبی تجلیل شد.

در این مراسم همچنین از برگزیدگان نهضت فیلم‌سازی آماتور «حق هسته‌ای» جشنواره عمار تقدیر شد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *