خودداری سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا؛

سکوت “آلن ایر” درباره سرنگونی پهپاد اسرائیلی در ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از اظهار نظر پیرامون خبر سرنگونی پهپاد اسرائیلی در حوالی تاسیسات هسته ای نطنز خودداری کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از  عصر ایران، در پی سقوط پهپاد اسرائیلی در حوالی تاسیسات هسته ای نطنز واکنش های مختلفی نسبت به این موضوع صورت گرفته است.

در همین رابطه از آلن ایر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که اخیرا پهپاد متعلق به اسرائیل در حوالی نطنز سرنگون شده است،اما گفته می شود این پهپاد از طریق ناو هواپیمابر آمریکا که در منطقه مستقر است وارد عملیات شده است که ایر در پاسخ به این موضوع گفت: در حال حاضر در این رابطه حرفی ندارم.


این هواپیما روز یکشنبه از سوی نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نزدیکی مرکز غنی سازی نطنز سرنگون شد و تصاویر و فیلم های آن منتشر شده است.


رژیم تل آویو تا کنون درباره این هواپیمای جاسوسی اظهار نظری نکرده است اما رسانه های اسراییل امروز خبر تهدید یک مقام نظامی ایران مبنی بر تسریع در مسلح ساختن ساکنان فلسطینی کرانه غربی رود اردن را در پاسخ به این اقدام اسراییل بازتاب داده اند.


وب سایت ورلد نت دیلی می نویسد :این وب سایت در سال ۲۰۱۳ با انتشار گزارشی به نقل از منابع اطلاعاتی مصر نوشته بود که اسراییل تیم هایی نظامی را به عربستان برای ارزیابی چگونگی حمله به تاسیسات هسته ای ایران از پایگاه های عربستان اعزام کرده است.


در آن گزارش ادعا شده بود دولت اوباما در پی این اقدام اسراییل به رزیم تل آویو و عربستان هشدار داده است ماهواره های آمریکایی دائما در حال رصد کردن وضعیت ایران هستند و هیچ حمله ای به ایران نباید بدون اطلاع قبلی به آمریکا صورت گیرد.


روز گذشته سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرد تهران حق خود را برای پیگیری حقوقی مساله ارسال پهپاد جاسوسی از سوی اسراییل به حریم هوایی ایران محفوظ می داند.


همچنین روز گذشته خبرهایی مبنی بر سفر غیر منتظره معاون عربی- آفریقایی وزارت خارجه ایران به عربستان به منظور رایزنی با مقامات سعودی درباره سرنگونی یک فروند پهپاد اسراییلی بر فراز تاسیسات غنی سازی نطنز منتشر شد.


این خبر به تایید رسمی مقامات ایران یا عربستان نرسیده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *