در نشست خبری بسیج هنرمندان مطرح شد

فیلم ساز را اگر به سمت پرورش روح پیش نبریم سفارشی ساز می شود/ تولید آثار فاخر عزم عمومی را می طلبد

مسئول بسیج هنرمندان، هنرمندان را پیشقراولان جامعه دانسته و گفت: مردم در جامعه به تأسی از هنرمندان حرکت می کنند بنابراین درگیر کردن آن ها با چنین مفاهیم ارزشی، حرکتی ارزشمند است و هنرمندان از جمله فیلم سازان، روزبه روز پیشرفت می کنند.

به گزارش تبریز بیدار، قربانعلی طاهری فر  دبیر چهارمین جشنواره ی فیلم بسیج در نشست خبری  با اصحاب رسانه در خصوص برگزاری این جشنواره گفت: این جشنواره برای چهارمین سال و با عنوان ” سکانس بیداری ” برگزار می شود و در تلاش برای بازخوانی ارزش های انقلاب، آرمانگرایی و فعالیت در جهت ارزش های دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: برگزاری این جشنواره زمینه ساز تشویق هنرمندان در حوزه فیلم سازی با محتوای غنی و همچنین معرفی ارزش های جهادی، بحث مقاومت و پایداری است و در دو بخش ساخت فیلم و فیلم نامه نویسی برگزار خواهد شد.

طاهری فر با اشاره ای به فیلم کوتاه بسیج گفت: این جشنواره در بخش فیلم کوتاه بسیج در چهار گونه تخصصی کوتاه داستانی، مستند، نماهنگ و پویانمایی برگزار خواهد شد و در بخش فیلمنامه نویسی نیز متقاضیان فیلمنامه های خود را مطابق موضوعات اعلام شده به دبیرخانه ارسال خواهند کرد.

دبیر چهارمین جشنواره فیلم کوتاه بسیج استان با اشاره ای به محورهای موضوعی این جشنواره گفت: بازخوانی ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی، بیداری اسلامی و مقاومت ملل، انتظار، امید و آرمانگرایی، مضامین آیینی و اجتماعی، تحقق شعار سال، مقابله با جنگ نرم شبکه های ماهواره ای و رسانه های استکباری علیه ایران، افشای جنایت های گروهک های تکفیری داعش، زندگی ائمه اطهار و اهل بیت به ویژه نقش حضرت فاطمه زهرا (س) در الگوسازی و نقش زن مسلمان در زندگی امروز، دفاع مقدس و نمود آن در استان و معرفی ارزش های انقلابی و جهادی از محورهای این جشنواره خواهد بود.

وی در خصوص زمان برگزاری این جشنواره گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره پنجم شهریور ماه بوده و زمان برگزاری جشنواره استانی فیلم کوتاه بسیج همزمان با هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور تا هفت مهرماه سال جاری است.
 
طاهری فر با اشاره به تعداد آثار ارسال شده به این جشنواره گفت: تاکنون ۴۵ اثر به دبیرخانه ارسال شده که البته با توجه به مهلت باقی مانده به طور یقین این تعداد افزایش خواهد یافت.

دبیر چهارمین جشنواره فیلم کوتاه بسیج استان با بیان اینکه شناسایی استعدادهای جوان در حوزه فیلم دغدغه بزرگی است، گفت: برگزاری جشنواره های مشابه می تواند یکی از راهکارهای شناسایی این استعدادها باشد البته انتظار ما از جشنواره های مشابه جهش و پیشرفت آن ها در دوره های بعدی است.

وی ادامه داد: تولید آثار فاخر در زمینه فیلم سازی نیازمند حمایت های مالی فاخر است که باید در این زمینه تمامی ارگان های فرهنگی مختلف حمایت لازم را از فیلمسازان داشته باشند زیرا متاسفانه هم اکنون فیلمسازان به جای اینکه تمام فکر و ذهن خود را درگیر تولید اثری مناسب بکنند با دغدغه های مالی متفاوتی مواجه هستند.

طاهری فر خاطر نشان کرد: اگرفیلم ساز را به سمت پرورش روح  پیش نبریم سفارشی ساز می شود ونگاه ویترینی در حوزه ی فیلم سازی آسیب زنده است. 

اسکندری، مسئول بسیج هنرمندان سپاه عاشورا نیز در این نشست با اشاره بر تاکید مقام معظم رهبری بر مسیر استکبار ستیزی ملت ایران و ضوروت حفظ این روحیه در مردم، گفت: این دیدگاه باید در جامعه هنری نیز جاری و ساری باشد و در راستای محور مقاومت هر روز بیش از گذشته تلاش کند.

وی افزود: جشنواره ها و فعالیت های تخصصی سازمان بسیج هنرمندان از اول سال کلید خورد و جلسات مختلف در رابطه با آن برگزار شد و خروجی کار در سال ۹۴ در بخش جشنواره های فرهنگی و هنری به شکل کارگاه های فصلی ارائه شد که به نظر من مورد پسند شعرا و ادبا قرار گرفت.

مسول بسیج هنرمندان بیان داشت: در بین تمام فعالیت ها جشنواره فیلم کوتاه بسیج، با توجه به تاثیرگذاری ابزار فیلم، برای ما مهم تر است که به نظر من در دوره های گذشته نیز دستاوردهای خوبی داشته است.

اسکندری اظهار داشت: اینکه با برگزاری چنین جشنواره هایی برای فیلم ساز درگیری و چالش ذهنی ایجاد می شود و به عنوان جرقه ای او را به حرکت درمی آورد، دستاوردی با ازش و مهم است زیرا هنرمندان و نخبگان به عنوان پیشقراولانی هستند که با حکت انها کل جامعه به حرکت در می آید.

درگیر کردن هنرمندان با مفاهیم ارزشی، حرکتی ارزشمند است

محمد اسکندری هنرمندان را پیشقراولان جامعه  دانسته و گفت: مردم در جامعه به تأسی از هنرمندان حرکت می کنند بنابراین درگیر کردن آن ها با چنین مفاهیم ارزشی، حرکتی ارزشمند است و هنرمندان از جمله فیلم سازان،روزبه روز پیشرفت  می کنند.

شایان ذکر است؛ چهارمین جشنواره استانی فیلم کوتاه بسیج با عنوان «سکانس بیداری» همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در تبریز برگزار می شود که علاقه مندان می توانند  آثار فیلم کوتاه خود را تا ۱۰ مرداد و فیلم نامه های را تا ۵ شهریور به دبیرخانه بسیج هنرمندان آذربایجان شرقی ارسال کنن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *