رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

آسفالت راه‌های روستایی کلیبر، هوراند و خداآفرین سرعت می‌گیرد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت :کار آْسفالت راه‌های روستایی کلیبر ، هوراند و خداآفرین سرعت می‌گیرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، ارسلان فتحی‌پور بعد از ظهر امروز در جلسه مشترک با معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی، از بهسازی و آسفالت تعداد قابل توجهی از راه‌های روستایی کلیبر، هوراند، خداآفرین در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وی گفت: منطقه ارسباران با قابلیت‌های ویژه اقتصادی،گردشگری و کشاورزی یکی از مناطق مهم اقتصادی استان به شمار می‌رود که تسهیل و روان‌سازی راه‌های ارتباطی یکی از محورهای مهم در رونق اقتصادی منطقه به شمار می‌رود.

فتحی‌پور گفت: معاون راه‌های روستایی وزارت در این سفر، از پروژه راه‌های روستایی جاده کلیبر، آبش‌احمد، آبش‌احمد به هوراند و روستاهای صعب‌العبور هوراند و کلیبر و شهرستان خداآفرین بازدید و بحث دو بانده کردن جاده مرزی اصلاندوز به جلفا و را‌ه‌آهن جلفا – اصلاندوز، دوبانده کردن جاده اهر –کلیبر  را مطرح کرد.

 

بزرگراه اهر – تبریز و ادامه آن به کلیبر و خداآفرین و اتصال آن به نقطه صفر مرزی ارسباران را از بن‌بست در می‌آورد


وی گفت: تلاش ما برای این است که برای توسعه ارتباطات جاده‌ای به مناطق مرزی اعتبار لازم به بزرگراه اهر، کلیبر در قانون بودجه ۹۴ لحاظ شود.

نماینده مردم کلیبر، هوراند و خداآفرین در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از محورهای مهمی که می‌تواند این منطقه را از بن بست نجات دهد بزرگراه اهر – تبریز و ادامه آن به کلیبر و خداآفرین و اتصال آن به نقطه صفر مرزی است که در این زمینه با عنایت ویژه وزارت راه و شهرسازی احداث بزرگراه اهر – کلیبر در اولویت این وزارتخانه قرار دارد.

هم اکنون پنج هزار کیلومتر راه روستایی در سطح کشور در دست ساخت قرار دارد


معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی نیز در این جلسه گفت: هم اکنون پنج هزار کیلومتر راه روستایی در سطح کشور در دست ساخت قرار دارد.

سیدحسین میرشفیع گفت: با تکمیل پنج هزار کیلومتر راه روستایی در دست ساخت، این وزارتخانه می‌تواند به آنچه که در برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی شده است، برسد


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *