رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

آسفالت راه‌های روستایی کلیبر، هوراند و خداآفرین سرعت می‌گیرد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت :کار آْسفالت راه‌های روستایی کلیبر ، هوراند و خداآفرین سرعت می‌گیرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، ارسلان فتحی‌پور بعد از ظهر امروز در جلسه مشترک با معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی، از بهسازی و آسفالت تعداد قابل توجهی از راه‌های روستایی کلیبر، هوراند، خداآفرین در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وی گفت: منطقه ارسباران با قابلیت‌های ویژه اقتصادی،گردشگری و کشاورزی یکی از مناطق مهم اقتصادی استان به شمار می‌رود که تسهیل و روان‌سازی راه‌های ارتباطی یکی از محورهای مهم در رونق اقتصادی منطقه به شمار می‌رود.

فتحی‌پور گفت: معاون راه‌های روستایی وزارت در این سفر، از پروژه راه‌های روستایی جاده کلیبر، آبش‌احمد، آبش‌احمد به هوراند و روستاهای صعب‌العبور هوراند و کلیبر و شهرستان خداآفرین بازدید و بحث دو بانده کردن جاده مرزی اصلاندوز به جلفا و را‌ه‌آهن جلفا – اصلاندوز، دوبانده کردن جاده اهر –کلیبر  را مطرح کرد.

 

بزرگراه اهر – تبریز و ادامه آن به کلیبر و خداآفرین و اتصال آن به نقطه صفر مرزی ارسباران را از بن‌بست در می‌آورد


وی گفت: تلاش ما برای این است که برای توسعه ارتباطات جاده‌ای به مناطق مرزی اعتبار لازم به بزرگراه اهر، کلیبر در قانون بودجه ۹۴ لحاظ شود.

نماینده مردم کلیبر، هوراند و خداآفرین در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از محورهای مهمی که می‌تواند این منطقه را از بن بست نجات دهد بزرگراه اهر – تبریز و ادامه آن به کلیبر و خداآفرین و اتصال آن به نقطه صفر مرزی است که در این زمینه با عنایت ویژه وزارت راه و شهرسازی احداث بزرگراه اهر – کلیبر در اولویت این وزارتخانه قرار دارد.

هم اکنون پنج هزار کیلومتر راه روستایی در سطح کشور در دست ساخت قرار دارد


معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی نیز در این جلسه گفت: هم اکنون پنج هزار کیلومتر راه روستایی در سطح کشور در دست ساخت قرار دارد.

سیدحسین میرشفیع گفت: با تکمیل پنج هزار کیلومتر راه روستایی در دست ساخت، این وزارتخانه می‌تواند به آنچه که در برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی شده است، برسد


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.