استاندار آذربایجان شرقی:

جامعه نیازمند طنز برای بیان موضوعات است

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به غنای تاریخی مطبوعات آذربایجان به خصوص تبریز، اظهار داشت: نخستین طنزهای مطبوعات کشور در این خطه بر روی صفحات روزنامه‌ها نقش بسته است.

به گزارش تبریز بیدار، استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به غنای تاریخی مطبوعات آذربایجان به خصوص تبریز، اظهار داشت: نخستین طنزهای مطبوعات کشور در این خطه بر روی صفحات روزنامه‌ها نقش بسته است.

دکتر اسماعیل جبارزاده خاطرنشان کرد: روزنامه‌های مکتوب همواره قوت و گستردگی ادبیات فکاهی، طنز و کاریکاتور را نمایان کرده و جامعه امروز ما نیز در حال حاضر بیش از هر زمان دیگر نیازمند زبان طنز برای بیان موضوعات است.

جبارزاده افزود: طنز و کاریکاتور با ظرافت و لطافت خاصی خبرها و رویدادها را منعکس می‌کند و در ایجاد روحیه نشاط در جامعه موثر است.

وی، برگزاری جشنواره‌های مطبوعاتی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: کاریکاتور مطبوعاتی می‌تواند همانند مطالب جدی رسانه‌های مکتوب و کاغذی، در کنار انتقال اخبار و اطلاعات در ارتقای سطح آگاهی جامعه ایفای نقش کند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین تاکید کرد: هنرمندان به عنوان بازوی توانمند حوزه فرهنگ باید حمایت شوند تا با آثار جذاب و پرمحتوای خود در پویایی و به روز رسانی افکارعمومی و جلوگیری از ایجاد شایعه در جامعه نقش مثبت و موثر ایفا کنند.

جبارزاده با ابراز امیدواری نسبت به استمرار برگزاری جشنواره کاریکاتور مطبوعاتی در سال‌های آینده، اظهار کرد: برگزاری این نوع جشنواره‌های سراسری با محوریت آذربایجان شرقی قابل ستایش است که در اثر تلاش‌ها و خوش‌فکری هنرمندان استان و در کنار آن حمایت‌های متولیان این حوزه به دست آمده است.

گفتنی است اختتامیه نخستین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور مطبوعات هفدهم مرداد امسال همزمان با روز خبرنگار در تالار اقبال آذر مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن تبریز برگزار می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *