دلایل سخنگوی دولت برای تاخیر دو روزه واریز یارانه ها

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: تأخیر دوروزه واریز یارانه خرداد و تیر ۹۴ خللی در پرداخت یارانه‌ها ایجاد نکرده است و یارانه نقدی خانوارها طبق قانون پرداخت خواهد شد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فرهنگ ، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت با اشاره به تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۹۴ گفت: دولت طبق این قانون موظف است یارانه نقدی را هر ماه به حساب خانوارها واریز کند و ما نیز همین کار را انجام خواهیم داد.

 
وی تصریح کرد: تأخیر دوروزه واریز یارانه خرداد و تیر ۹۴ خللی در پرداخت یارانه‌ها ایجاد نکرده است و یارانه نقدی خانوارها طبق قانون پرداخت خواهد شد.
 
سخنگوی دولت با اشاره به برنامه ریزی‌های دولت در چارچوب تنظیم چگونگی هزینه‌کرد دارایی‌های آزادشده گفت: در این خصوص برنامه ششم توسعه مناسب‌ترین برنامه‌ای است که می‌تواند این مأموریت را به‌عهده گیرد چرا که زمان اجرای این برنامه تقریباً مصادف با اجرایی شدن لغو تحریم‌ها خواهد بود.
 
وی تدوین این برنامه ریزی را در حیطه وظایف سازمان مدیریت و برنامه ریزی عنوان کرد و افزود: رقم مورد نیاز سرمایه گذاری برنامه ششم توسعه بیش از هزار و شصت و سه هزار میلیارد تومان است که یقیناً رقم حدود ۱۲۰ میلیارد دلاری دارایی‌های آزاد شده نمی‌تواند پاسخگوی چنین حجم سرمایه گذاری باشد.
 
نوبخت محوریت این برنامه ریزی‌ها را سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی در چارچوب ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: این مهمترین هنر و برنامه‌ای است که کارشناسان ما در سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای دوره ۱۳۹۵ تا ۹۹ در حال تدوین آن هستند.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با اشاره به انتظار مردم برای کاهش قیمت‌ها و دوران بعد از لغو تحریم‌ها افزود: ارزانی کالاها از طریق افزایش واردات از خارج از کشور به هیچ عنوان در سیاست‌های دولت نیست بلکه سیاست اصلی ما ایجاد ارزانی از طریق افزایش تولیدات داخلی ناشی از سرمایه گذاری‌هایی است که از منابع خارجی و داخلی بعد از تحریم‌ها فراهم خواهد شد.
 
وی افزود: همه تلاش دولت در جهت بهره‌وری از ظرفیت‌های آزاد شده برای سرمایه گذاری‌های خارجی و داخلی در جهت افزایش تولید و صادرات خودمان خواهد بود.
 
آقای نوبخت با اشاره به سفرهای اخیر هیئت‌های اقتصادی کشورهای مختلف به ایران تصریح کرد: ما حتی برای این هیئت‌هایی که مستمراً وارد ایران می‌شوند پکیج‌هایی را آماده کرده‌ایم تا بدانیم از هر هیئت خارجی چه‌چیزی باید بخواهیم و از حضور آنها در چه زمینه‌ای استفاده کنیم ولی این به‌معنی در اختیار گذاشتن بازار کشور به آنها و زمینگیر کردن تولیدکنندگان داخلی با واردات نخواهد بود.
 
سخنگوی دولت در پایان تأکید کرد: این پیام را از سوی دولت به ملت بزرگ ایران می‌دهم که دولت در تلاش است تا در شرایط پساتحریم فضا را به‌گونه‌ای آماده کند که بتوانیم بیشترین بهره را از سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی متناسب با نیاز کشورمان ببریم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *