بررسی عملکرد تیم ها در فصل نقل و انتقالات؛

یادداشت ویژه/ این تراکتور وحشتناک!

امسال در کورس بالای جدول در وهله اول برای قهرمانی رقابت بین سپاهان، ذوب‌آهن، تراکتور و نفت خواهد بود. می‌توان به این جمع پرسپولیس را هم اضافه کرد.

به گزارش تبریز بیدار، فصل نقل و انتقالات برای تیم‌های لیگ برتری متفاوت بود. عدم ثبات مدیریت در خیلی از باشگاه‌ها وجود داشت و همین باعث تعلل خیلی از تیم‌ها در انتخاب سرمربی و جذب بازیکنان جدید شد. حکم کمیته استیناف هم راجع به پرونده راه‌آهن و پیکان شامل پروسه‌ای طولانی شد. اما در این بین تیم‌های تراکتورسازی، سپاهان، ذوب‌آهن، نفت و تا حدودی سایپا با کمترین تغییر، بیشترین استفاده را کردند.

استقلال و پرسپولیس در چند سال اخیر تیم‌های خوشنامی در نقل و انتقالات نبوده‌اند و معضلات مالی زیادی داشته و دارند. عملکرد ضعیف این تیم‌ها نه‌تنها روی خودشان، بلکه روی تعداد تماشاگران در ورزشگاه‌ها و همچنین نشاط جامعه هم تاثیر‌گذار است. پرسپولیس نسبت به سال قبل تیم بهتر و یکدست‌تری بسته است. این پرسپولیس ستاره‌هایی چون علی دایی و علی کریمی ندارد ولی فلسفه بازی در آن وجود دارد و این تفاوت اصلی مربیان خارجی با مربیان داخلی است. آنها بازیکنان ساده‌تری جذب می‌کنند و به دنبال ساختن تیمی متعادل هستند. البته جدایی محمد نوری برای پرسپولیسی‌ها ضربه‌ای جبران‌ناپذیر خواهد بود.

استقلال هم تغییر سرمربی داشت. آقای مظلومی بازیکنان مورد نظرش را جذب کرد. از لحاظ مهره، استقلال بازیکنان اسم و رسم‌دارتری به خدمت گرفت ولی در مقایسه با پرسپولیس می‌توان گفت، بسته بازیکنان جدید سرخپوشان از همشهری تهرانی‌شان بهتر است. البته استقلال در پی جذب یک مهاجم خارجی است که اگر این بازیکن جذب شود می‌توان گفت مشکلی از این بابت وجود ندارد.

به جرات می‌توانم بگویم از دیدن تراکتورسازی و بازیکنانش وحشت کردم. آنها تیم بسیار خطرناکی هستند و می‌توانند هر تیمی را زمین‌گیر کنند. سپاهان و ذوب‌آهن هم کاملا اصفهانی‌وار رفتار کردند و با حفظ اسکلت اصلی‌شان، خریدهای باکیفیتی انجام دادند و بدون‌شک تیم‌های قدرتمندی را روانه میدان خواهند کرد.

امسال در کورس بالای جدول در وهله اول برای قهرمانی رقابت بین سپاهان، ذوب‌آهن، تراکتور و نفت خواهد بود. می‌توان به این جمع پرسپولیس را هم اضافه کرد.

یادداشت از هومن افاضلی، مربی فوتبال

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *