معاون اول رئیس جمهور ابلاغ کرد

تکلیف دستگاه‌ها در اجرای سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان

معاون اول رئیس‌جمهور، سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان را که به تصویب هیئت وزیران رسیده، ابلاغ کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رزمندگـان در سنـد راهبردی خدمت رسانی به رزمندگان از نظـر شغـلی و وضعیـت استخدامـی و نحوه حضور در مناطق جنگی و عملیاتی و امنیتی (موظف یا داوطلبانه ) بـه چهار گروه زیر تقسیم شده‌اند و رزمندگان دوران دفاع مقدس در بهره‌مندی از خدمات این سند در اولویت هستند.

الف- گروه اول) رزمندگان کادر نیروهای مسلح و سایرکارکنان دولت که موظف به خدمت در مناطق جنگی یا عملیاتی و یا امنیتی می‌باشند «موظفی»

ب- گروه دوم) کارکنان وظیفه نیروهای مسلح «موظفی»

پ-گروه سوم) بسیجیان، جهادگران و نیروهای مردمی رزمنده، کارکنان شاغل و بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌ها و مؤسسات دولتی یا تحت پوشش قانون کار و مقررات تامین اجتماعی و قوانین خاص «داوطلبانه»

ت- گروه چهارم) بسیجیان، جهادگران و نیروهای مردمی رزمنده صاحبان شغل آزاد و شاغل در شرکت‌ها و مؤسسات خصوصی، صنوف آزاد و افراد بدون شغل(دانشجویان، دانش آموزان و افراد فاقدکار) «داوطلبانه»

بر اساس این سند، کلیه دستگاه‌های مجری و همکار که در جداول پیوست سند از آنها نام برده شده است موظف شده‌اند به منظور تحقق اهداف زیر اقدامات لازم را انجام دهند.

* رسیدن به بالاترین سطح بهره‌مندی از فرهنگ، ایثار، جهاد و صیانت از شأن و منزلت جامعه هدف.

* تحقق نظام جامع، پویا، هوشمندو نوین رفاهی و اجتماعی جامعه هدف.

*تحقق استقلال معیشتی، خوداتکایی با رویکرد افزایش توانمندی و قابلیت‌ها درتمامی ابعاد زندگی جامعه هدف.

* تعمیق همبستگی نظام و جامعه هدف برای تضمین استقلال، اقتداروامنیت کشور.

* رسیدن به بالاترین سطح استفاده بهینه از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های داخلی کشور برای رسیدگی به جامعه هدف.

* حفظ و ارتقای روحیه و انگیزه رزمندگان بعنوان عناصر اصلی دفاعی کشور و نیل به کسب آمادگی‌های بیشتر.

* دست یافتن به بالاترین سطح رضایت‌مندی، آرامـش خاطـر، دلبستگی و وابستگی جامعه هدف به نظام اسلامی همچنین مقرر شده است راهبردها و سیاست‌های اجرایی مربوط، متناسب با تأمین اعتبار و در حدود اعتبارات مصوب در بودجه‌های سنواتی و سایر منابع و امکانات داخلی دستگاه‌های ذی‌ربط به طور تدریجی اجرا ‏شود. بـه منظـور سیاست گذاری و تحقق اهداف این سند، شورایی با عنوان “شورای هماهنگی اجرای سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان” تشکیل شده و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز مکلف شده است ضمن پیگیری مفاد سند مذکور گزارش سالانه اقدامات را به هیئت وزیران و سایر مراجع ذی ربط ارایه نماید.

متن مصوبه هیئت وزیران بدین شرح است:

۱- کلیه دستگاه های مقرر در جداول پیوست سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان به شرح پیوست که به مهر دفتر هیئت دولت تأیید شده است، موظف به اجرای اقدامات مربوط به سند مذکور هستند.

۲- راهبردها و سیاست‌های اجرایی مندرج در این سند متناسب با تأمین اعتبار و در حدود اعتبارات مصوب در بودجه‌های سنواتی و سایر منابع و امکانات داخلی دستگا‌ه‌های ذی‌ربط به طور تدریجی اجرا می‌شود.

۳- وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن پیگیری مفاد سند مذکور مکلف است گزارش سالانه اقدامات را به هیئت وزیران و سایر مراجع ذی ربط ارایه نماید.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را در تاریخ ۲۳/۴/۱۳۹۴ برای اجرا به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران ابلاغ کرد.

برای مشاهده سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان، اینجا را کلیک کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *