استاندار آذربایجان شرقی:

ظرفیت روحانیون برای حل مشکلات آذربایجان شرقی استفاده شود

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه برای حل مشکلات استان به نظرات روحانیون نیاز داریم، گفت: ما در هر فرصت مناسبی از نقطه‌نظرات روحانیون استفاده می‌کنیم.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، اسماعیل جبارزاده، ظهر دیروز در نشستی با ائمه جمعه و روحانیون منتخب استان که با حضور مشاور وزیر کشور در امور روحانیت در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، با بیان این که اخذ نقطه‌نظرات روحانیون ضروری است، اظهار داشت: مطمئنا این دیدارها می‌تواند حلقه وصل روحانیت و وزارت کشور به عنوان مهم‌ترین وزارتخانه در اداره امور داخلی کشور باشد و ما نیز همواره سعی کرده‌ایم از مشاوره‌ها و رهنمودهای روحانیون استان استفاده کنیم.

وی افزود: امروز با عنایت الهی و رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه و جماعات، فضای محبت، همدلی و صمیمیت بین مسئولان استان حاکم است و در سایه این همدلی‌ها و صمیمیت‌ها سال گذشته آذربایجان شرقی به عنوان استان برتر از نظر امنیتی شناخته شد.

جبارزاده خاطرنشان کرد: امروز هیچ مشکل امنیتی در استان وجود ندارد و امیدوارم بتوانیم در فضایی آرام و صمیمی خدمات مورد نیاز مردم را به نحو احسن به آنها ارائه کنیم.

وی گفت: در بحث سلامت نیز آذربایجان شرقی جزو معدود استان‌هایی است که تمام جمعیت آن تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند و اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است.

استاندار آذربایجان شرقی بحث رعایت حجاب در ادارات دولتی را از دغدغه‌های روحانیون عنوان کرد و گفت: با پیگیری‌ها و دقت‌نظرهای صورت گرفته بدحجابی در ادارات دولتی و خانواده دولت تقریبا به صفر رسیده و بعد از ادارات، شرکت‌های شبه دولتی و مکان‌های عمومی نیز تحت نظارت قرار گرفته‌اند.

وی با بیان این که ترویج ارزش‌های دینی را از ادارات شروع کرده‌ایم و در حال گسترش به نهادهای دیگر هستیم، افزود: طبیعی است که هرچه حساسیت دینی در جامعه بیشتر باشد مردم نسبت به انقلاب امیدوارتر خواهند شد و با توجه به این که مردم آذربایجان در طول تاریخ مردمی متدین، متعهد و متعصب به ارزش‌های اسلامی بوده‌اند لذا احترام به اعتقادات مردم خواسته روحانیون است.

جبارزاده با بیان اینکه تلاش کرده‌ایم در انتقاد از گذشته، انصاف را رعایت کنیم، اظهار داشت: بازگو کردن حقایق، سیاه‌نمایی نیست و اگر ما حقایق را ندانیم نمی‌توانیم نسبت به حل مشکلات راهکار پیدا کنیم.

وی افزود: مثلا در گذشته نسبت به پدیده اعتیاد بی‌توجهی شده است و وجود ۴۷ هزار معتاد به هیچ وجه زیبنده استانی مثل آذربایجان شرقی نیست؛ امروز با تلاش‌های انجام شده مرکزی برای نگهداری، درمان و حرفه‌آموزی معتادان احداث شده و در چند روز آینده شماره تلفنی برای جمع‌آوری معتادان متجاهر به مردم استان اعلام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در استان آذربایجان شرقی اختلافات جناحی وجود ندارد، افزود: همه گرایش‌های سیاسی برای ما محترم هستند و ما از روز اول اعلام کرده‌ایم که به همکاری همه نیروهای استان برای حل مشکلات نیاز داریم.

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: قطعا در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت که به انتخابات مجلس ختم خواهد شد همدلی و همکاری همه نیروهای استان ضروری است و در این میان نقش روحانیت بیش از همه اقشار جامعه است.

وی گفت: امروز تریبون نمازهای جمعه استان محل بیان مشکلات مردم است و ان‌شاءالله با صمیمیت و همدلی و تشویق مردم به حضور گسترده در انتخابات بتوانیم این مقطع از تاریخ انقلاب اسلامی را هم با موفقیت پشت سر بگذاریم.

جبارزاده با بیان این که برای حل مشکلات استان به نظرات روحانیون نیاز داریم، گفت: خوشبختانه صمیمیت و همدلی خوبی بین ائمه جمعه و مسوولان دولت در تمام شهرستان‌های استان برقرار است و ما در هر فرصت مناسبی از نقطه‌نظرات روحانیون استفاده می‌کنیم.

وی افزود: روحانیت همواره درد دین داشته است و امروز علاوه بر آن، هر آن‌چه در حکومت اسلامی انجام می‌شود به پای روحانیت نوشته می‌شود چرا که مردم انقلاب را برخاسته از روحانیت می‌دانند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین خواستار اختصاص بودجه فرهنگی به استانداران و ائمه جمعه شد و گفت: در حال حاضر بودجه مناسبی در اختیار استانداران و ائمه جمعه قرار ندارد تا در امور فرهنگی شهرستان‌ها یا در موارد پیش‌بینی نشده هزینه کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *