قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد

یارانه ۱میلیون ثروتمند حذف شد

قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از یک‌میلیون نفر از دریافت یارانه حذف شده‌اند، گفت: دریافت یارانه اموات صحت ندارد،‌ اموات با تأیید ثبت احوال حذف می‌شوند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، سید ابوالحسن فیروزآبادی درباره میزان دقیق حذف‌شدگان از فهرست یارانه بگیران، گفت: تاکنون بیش از یک‌میلیون نفر از لیست دریافت یارانه حذف شده‌اند.

وی در پاسخ به این سؤال که طبق قانون دولت موظف است تا پایان سال جاری، یارانه ۶میلیون ثروتمند را حذف کند،‌ آیا این رقم محقق می‌شود یا خیر، گفت: وزارت کار با همکاری سازمان هدفمندی مشغول شناسایی افراد غیرمشمول است و تلاش می‌کند قانون را اجرایی کند.

* پیگیری کردیم، اموات یارانه نمی‌گیرند

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره “آمار اعلام شده از سخنگوی دولت درباره تعداد یارانه بگیران، انصرافی‌ها و حذف شدگان نشان می‌دهد که کماکان اموات هم یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی را دریافت می‌کنند، این موضوع را چگونه پیگیری کردید؟” افزود: اینکه اموات یارانه دریافت می‌کنند صحت ندارد. بررسی‌های دقیقی را انجام دادیم، در تماس مستمر با سازمان ثبت احوال هستیم و تمام اموات را پس از اعلام ثبت احوال از لیست دریافت یارانه حذف می‌کنیم. اطلاعاتی در این زمینه به ما رسیده بود که ستاد هدفمندی یارانه‌ها با دقت این موضوع را پیگیری کرد، اما چنین موضوعی صحت ندارد.


* یارانه ۱۷هزار خانوار مجدداً وصل شد

فیروزآبادی با بیان اینکه تاکنون اعتراض ۱۷هزار خانوار از بین مجموع خانوارهای معترض برای حذف یارانه‌ها مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: اعتراض این تعداد خانوار پذیرفته و پرداخت یارانه آنها از سر گرفته شد. این افراد درصد کمی از افراد معترض ثبت‌نام شده هستند.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حذف یارانه افراد غیرنیازمند ادامه خواهد داشت، گفت: آن دسته از افرادی که تا کنون یارانه‌هایشان قطع شده است می‌توانند اعتراض خود را در سامانه مربوطه اعلام و اعتراض‌ها به‌صورت روزانه بررسی می‌شود و آن دسته از اعتراض‌هایی که پذیرفته شود یارانه‌ها مجدداً‌ برایشان پرداخت می‌شود.

 فیروزآبادی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت یارانه‌ها نیز گفت: توزیع مساوی یارانه به همه اقشار جامعه کار درستی نیست و باید باور داشته باشیم که یارانه برای همه نیست، این موهبت سهم اقشاری است که از نعمت‌های طبیعی محروم هستند.

وی با اشاره به قطع یارانه ثروتمندان در سال جاری ادامه داد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی حدود ۶میلیون یارانه‌بگیری که نیازی به این پول ندارند از چرخه دریافت یارانه حذف می‌شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *