مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان‌شرقی بیان کرد

فعالیت ۵۰۰ سازمان مردم نهاد در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: ۵۰۰ سازمان مردم نهاد در استان فعال هستند که ۲۳۶ سمن فعال در زمینه اجتماعی فعال هستند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس،  حسن استوارآذر صبح امروز در نشست تخصصی اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با کارگروه اجتماعی و فرهنگی آذربایجان‌شرقی با اشاره به جمعیت استان اظهار داشت: بر اساس سرشماری سال ۹۰ جمعیت استان حدود ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است که بیشتر جمعیت استان و در حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر شهری هستند.

مدیرکل امور اجتماعی آذربایجان‌شرقی افزود: عمده آسیب‌های اجتماعی استان در زمینه سرقت، مفاسد اجتماعی، طلاق، موادمخدر و عدم رعایت شئونات اجتماعی بوده است.

وی ادامه داد: با حساس‌سازی مدیران ادارات و اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی و برنامه‌های طرح رحمت تلاش شده تا مشکلات اجتماعی کاهش یابد.

استوارآذر وجود روحیه انقلابی در مردم آذربایجان و حضور پر رنگ مطبوعات را از نقاط قوت اجتماعی استان دانست و افزود: وجود دانشگاه‌های بزرگ و مادر در استان و نیز حوزه‌های علمیه از نقاط قوت استان به شمار می‌رود.

مدیرکل امور اجتماعی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: شوراها و کارگروه‌های مرتبط با امور اجتماعی و فرهنگی در استان فعالیت خوبی دارند و حال حاضر نیز ستاد امور ساماندهی امور جوانان نیز فعالیت خوبی دارند.

وی در ادامه با اشاره به تقسیم کارها و مصوبات مربوط به هر کارگروه اجتماعی در استان یادآور شد: ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان در چند محور فعالیت دارند و ۶۴ دستگاه اداری بازرسی شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.