استاندار آذربایجان‌شرقی:

مساجد و منابر روحانیت بهترین سنگر مبارزه با تهاجم فرهنگی است/روحانیون کم‌توقع‌ترین قشر جامعه و هیچ‌گاه درخواست‌های شخصی نداشته‌اند

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به نقش تاثیرگذار روحانیت در مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان، گفت: هیچ کلاس درس و آموزشگاهی به اندازه مساجد و منابر روحانیت نمی‌تواند نسل جوان را در مقابل توطئه‌ها و هجمه‌های فرهنگی بیمه کند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، اسماعیل جبارزاده در همایش هادیان نور و تجلیل از روحانیون معمر استان در تبریز، اظهار داشت: خدای بزرگ را شاکرم که توفیق یافتم در جمع معلمان اخلاق و قرآن که دیانت و اسلام و مکتب سیدالشهدا(ع) را به ما معرفی کردند حضور یابم و از ابتکار مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در برگزاری این مراسم تشکر می‌کنم.


وی با بیان این که همه مردم قدردان علمای ربانی و روحانیت معظم هستند، افزود: روحانیون به عنوان مروجین دین و تربیت‌کنندگان مردم بر اساس مکتب نورانی قرآن بوده و شهدای عزیز ما که باعث عزت و عظمت میهن اسلامی شدند همه تربیت‌شدگان مکتب روحانیت هستند.


استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان این که انقلاب اسلامی از مساجد و منابر شروع شد، افزود: این انقلاب بر اساس آموزه‌های دینی و زحمات امام بزرگوار و روحانیت به ثمر نشست و انقلابیون ما کسانی بودند که در مکتب روحانیت پرورش یافته بودند.


وی، نقش روحانیت را در زمان حاضر فوق‌العاده مهم دانست و گفت: روحانیت و مساجد و منابر در سنگر اول و خط مقدم مقابله با تهاجم گسترده فرهنگی قرار دارند و کسانی که در این مکتب آموزش دیده باشند می‌توانند با هجمه‌های فرهنگی مقابله کنند.


جبارزاده افزود: نسل جوان امروز به تربیت در مکتب روحانیت نیاز دارد و هیچ کلاس درس و آموزشگاهی به اندازه مساجد و منابر نمی‌تواند در تربیت نسل جوان موثر باشد.


وی با گرامیداشت یاد و خاطره عالمان و مجاهدان بزرگی چون شهید مدنی، شهید قاضی طباطبایی، علامه امینی، علامه طباطبایی و علامه جعفری، اظهار داشت: علما و روحانیون آذربایجان در طول تاریخ در صحنه‌های مختلف ایفای نقش کرده‌اند و اغلب کسانی که در تاریخ کشور تاثیرگذار بوده‌اند از این خطه برخاسته‌اند.


استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر همکاری و کمک فکری روحانیون با مدیریت اجرایی استان، خاطرنشان کرد: امیدوارم به عنوان کسی که در مکتب روحانیت آموزش دیده‌ایم در مسئولیت خدمت به مردم موفق باشیم و زمینه مناسب برای فعالیت بهتر و بیشتر روحانیون را در اقصا نقاط استان فراهم کنیم.


جبارزاده ابراز امیدواری کرد خدمات مورد نیاز روحانیون در بخش‌های مختلف از طریق مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و با همکاری همه دستگاه‌های مسوول به آنها ارائه شود.


وی گفت: روحانیون کم‌توقع‌ترین قشر جامعه هستند و هیچ‌گاه درخواست‌های شخصی نداشته‌اند، با این حال وظیفه ماست که خدماتی در شان روحانیت معظم ارائه کنیم.


در این مراسم که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد، حجت‌الاسلام و المسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور با اهدای لوح سپاس از خدمات شایسته و صادقانه جبارزاده، استاندار آذربایجان‌شرقی و حمایت‌ها و تلاش‌های خالصانه وی در ایجاد سرپناه برای طلاب و روحانیون استان قدردانی کرد.


 در پایان این مراسم از ۱۱ نفر از روحانیون معمر استان که سالیان طولانی در راه ترویج دین مبین اسلام و نشر آموزه‌های دینی و قرآنی تلاش کرده‌اند تجلیل شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *