تقدیر مسئولین از خانواده سرتیپ شهید باستانی به مناسبت هفهت ترویج فرهنگ پهلوانی

بمناسبت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی و سردار کریمیان رییس هیات باستانی و زورخانه استان و فرمانده سپاه عاشورا با حضور در شهرستان مراغه از خانواده سرتیپ خلبان شهید غلامحسن باستانی قدردانی کردند.

به گزارش تبریز بیدار،   بمناسبت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی  سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی و سردار کریمیان رییس هیات باستانی و زورخانه استان و فرمانده سپاه عاشورا با حضور در شهرستان مراغه از خانواده سرتیپ خلبان شهید غلامحسن باستانی قدردانی کردند.

سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در این دیدار گفت : دیدار با خانواده شهدا، ادای دین به ارزش‌های انقلاب است. 

اسبقیان در این دیدار، ایمان به خدا، مبدا و معاد را یکی از عوامل موثر بر اشتیاق شهدا برای حضور در جبهه‌ها خواند و اظهار کرد: آن‌ها با تکیه بر آیات قرآن کریم و فرموده‌های پیامبر اکرم (ص)، به فداکاری‌ و حماسه پرداختند. 

وی در این دیدار صمیمی عزت، اقتدار، عظمت، سربلندی و پیشرفت ملت ایران را مرهون خون پاک شهدا عنوان و خاطرنشان کرد: بدون شک سرافرازی امروز ایران اسلامی به برکت مقاومت و پایداری تمام کسانی است که در مسیر آرمان های والای انقلاب اسلامی حرکت کردند. 

اسبقیان در ادامه یادآور شد: خانواده شهدا دین خود را به نظام و انقلاب ادا کردند و امروز وظیفه مسئولان است که نسبت به تکریم خانواده شهدا و یادگاران آنان احساس مسئولیت بیشتری کنند. 

مدیر کل ورزش و جوانان تصریح کرد : خانواده شهدا، بزرگ ترین سرمایه معنوی انقلاب و ملت هستند و دلجویی و دیدار با آنان ادای دین به ارزش های انقلاب است. 

وی افزود : خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران در صحنه‌های مختلف و احیاء حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی زنده نگه داشتن یاد شهیدان و حفظ آثار آنان تجلیل و تکریم از خانواده‌های معظم شهیدان و جدیت در امور فرهنگ خانواده‌های شاهد از مهمترین اهداف این دیدارهاست. 

سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا و رییس هیات پهلوانی و زورخانه ای استان گفت : پهلوانان واقعی ایران اسلامی و مردم شهدا هستند.

وی تصریح کرد : شهدا اصلی ترین سرمایه خویش که همان جانشان بود را در طبق اخلاص قرار داده و خون خود را تقدیم کردند تا ایران  ، انقلاب و ما در ا« به راحتی نفس بکشیم.

سردار کریمیان تصریح کرد : فرهنگ پهلوانی برگرفته از اصالت ایران و اسلامی و هویت ایرانی و اسلامی را با هم آمیخته و با فرهنگ جهاد و شهادت و عاشورا و حسین (ع) و فرهنگ علوی آمیخته است.

اخبار مرتبط: 

اختصاصی/ معرفی بازیکن با استعداد ایرانی در فوتبال سوئد

حضور باشگاه گسترش فولاد تبریز در فستیوال فوتبال استان

اختصاصی/ هاشمی: بازی سخت تر از هفته اول در مقابل گسترش فولاد داریم

جلسه عباسی با مسئولین سازمان صدا و سیما

آیا توافق هسته ای منجر به تغییر سیاستهای قومی روسیه در منطقه و ایران خواهد شد؟

شرکت‌های نفتی انگلیس، هلند، فرانسه و آلمان در انتظار لغو تحریم‌های ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.