برخی مددجویان، با اقدامات کمیته امداد به مددکار تبدیل شده اند

آیت‌الله شبستری: استفاده از زکات برای توانمندسازی خانوارها اشکال ندارد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی گفت: استفاده از مبالغ زکات برای توانمندسازی خانوارها اشکالی ندارد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم،  آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در جشن خودکفایی ۲۵۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان شرقی، خودکفا کردن خانواده‌ها را عزت بخشی به آنان دانست و اظهار داشت: برطرف کردن گرفتاری مومن برتر از بسیاری از اعمال مستحب است.

وی با اشاره به اینکه برخی مددجویان کمیته امداد با اقدامات موثر این نهاد به مددکار تبدیل شده اند، تصریح کرد: اکنون در برخی از خانواده‌های خودکفا شده شاهدیم که علاوه بر رفع نیاز خود، برای چند نفر دیگر نیز اشتغال ایجاد کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه، مبالغ مستمری کمیته امداد را با توجه به گرانی موجود، بسیار کم ارزیابی کرد و گفت: در کنار یارانه که به این خانواده‌ها پرداخت می‌شود، کمیته امداد باید افراد بیشتری را خودکفا کند تا از تحت پوشش این نهاد خارج شوند.

امام جمعه تبریز، با اشاره به اینکه علی‌رغم مشکلات اقتصادی در روستاها، پرداخت زکات توسط مردم افزایش یافته است، افزود: استفاده از مبالغ زکات برای توانمند سازی خانوارها اشکالی ندارد و ما اجازه مصرف آن در این امور را داده ایم.

آیت‌الله شبستری در ادامه، خطاب به پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد کشور گفت: باید زمینه لازم جهت ورود مردم و خیرین به موضوع کمک به محرومین فراهم شود و این، ممکن نیست، مگر با ارائه گزارش کار و بیلان کاری که کدام درآمد را در چه راستایی و چگونه هزینه کرده‌اید تا اعتماد مردم جلب شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *