مصباحی مقدم :

با آزاد شدن منابع ایران پس از توافق، جهشی در اقتصاد رخ نمی‌دهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با آزاد شدن منابع ایران پس از توافق در اقتصاد کشور تغییر ایجاد خواهد شد اما این گونه نیست که تصور کنید جهشی در اقتصاد رخ دهد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم در حاشیه نهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور که در هتل جم مشهد برگزار شد، در رابطه با تاثیر آزاد شدن منابع ایران در خارج از کشور پس از توافق در اقتصاد کشور گفت: تغییر ایجاد خواهد شد اما این گونه نیست که تصور کنید جهشی رخ می دهد چرا که همین آزادسازی منابع به یک باره صورت نخواهد گرفت.

 

وی با اشاره به اینکه بخشی از منابع به انحاء دیگری درگیر خواهند بود ادامه داد: به طور مثال ۲۲ میلیارد دلار ما وثیقه ۴۲ پروژه عمرانی در ایران توسط چین است که این میزان به این زودی آزاد نخواهد شد.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ۲۴ میلیارد دلار نیز سرمایه گذاری وزارت نفت ما در خارج از کشور است که به طور حتم به این سرعت آزاد نخواهند شد. همچنین ۴۰ میلیارد دلار نیز در صندوق توسعه ملی ماست که این میزان متناسب با اساسنامه ای که صندوق توسعه ملی دارد باید به متقاضیان بخش های غیردولتی داده شود که طبیعتا یک روند آرام و تدریجی خواهد داشت.

 

حجت الاسلام مصباحی مقدم خاطرنشان کرد: شش میلیارد دلار از منابع خود دولت نیز آزاد می شوند که این میزان می تواند تغییری ایجاد کند که البته این تغییر می تواند این باشد که این منابع صرف بخش های عمرانی که تاکنون تامین نشده بودند هزینه شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *