نفت ایران پنج دلار ارزان شد

اوپک اعلام کرد قیمت نفت ایران در جولای ۲۰۱۵ با کاهش ۵ دلاری نسبت به ماه قبل از آن به ۵۴.۸۶ دلار در هر بشکه رسید/ متوسط قیمت نفت سنگین ایران در هفت ماه نخست سال جاری میلادی نیز ۵۴.۲۸ دلار در هر بشکه اعلام شد

به گزارش تبریز بیدار به نقل از نسیم،  اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه خود اعلام کرد قیمت سبد نفتی این سازمان در ماه جولای ۲۰۱۵ با ۶.۰۲ دلار کاهش نسبت به ماه قبل از آن مواجه شد و به ۵۴.۱۹ دلار در هر بشکه رسید.

تمامی نفت‌های این سازمان در ماه جولای ۲۰۱۵ با کاهش قیمت مواجه شده‌اند.

بر اساس این گزارش قیمت نفت سنگین ایران در ماه جولای امسال ۵ دلار کاهش یافته و به ۵۴.۸۶ دلار در هر بشکه رسیده است.

متوسط قیمت نفت سنگین ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی نیز ۵۴.۲۸ دلار در هر بشکه اعلام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۱ دلار کاهش داشته است.

قیمت سایر نفت‌های اوپک در ماه جولای امسال به‌ازای هر بشکه به این شرح بوده است: نفت سبک عربستان ۵۴.۹۵ دلار، نفت سبک عراق ۵۳.۱ دلار، نفت بونی‌لایت نیجریه ۵۶.۷۷ دلار، ‌سیدر لیبی ۵۵.۵۴ دلار، نفت گیراسول آنگولا ۵۶.۴۶ دلار، نفت صادراتی کویت ۵۳.۸۵ دلار، نفت مارین قطر ۵۵.۳۶ دلار، مری ونزوئلا ۴۴.۴۳ دلار، موربان امارات ۵۷.۵۸ دلار، اورینت اکوادور ۴۷.۷۸ دلار و صحرای الجزایر ۵۶.۳۴ دلار.

قیمت نفت برنت دریای شمال نیز در این ماه با کاهش ۵.۱۵ دلاری نسبت به ماه قبل از آن به ۵۶.۵۴ دلار در هر بشکه رسید. نفت سبک آمریکا نیز با کاهش ۸.۶۴ دلاری در برابر ۵۱.۱۷ دلار در هر بشکه معامله شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.