سعیدی:

تولید داخل نیازمند فناوری های روز دنیا است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: نباید پس از آزاد شدن پول‌های بلوکه شده کشور دروازه‌های کشور به روی کالاهای خارجی باز شود، در این صورت تولید داخل نابود خواهد شد .

به گزارش تبریز بیدار محمداسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ان با تأکید بر برنامه‌ریزی دقیق دولت برای دوران پس از تحریم اظهار داشت: نباید پس از آزاد شدن پول‌های بلوکه شده کشور دروازه‌های کشور به روی کالاهای خارجی باز شود، در این صورت تولید داخل نابود خواهد شد .

وی با بیان این‌که بهتر است تکنولوژی و فناوری تولید و دانش روز برای ارتقای سطح کیفی تولید داخل مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: متأسفانه در شرایطی مصرف کننده ایرانی را به خرید کالای تولید داخل ترغیب می کنیم که برخی کالاها دارای کیفیت لازم و مطابق با حقوق مصرف کننده نیست .


سعیدی با با تأکید بر این‌که کالای ایرانی باید علاوه بر کیفیت از استاندارد، بهره وری و بازدهی مطلوبی برخوردار باشد، افزود: قیمت برخی کالاهای خارجی نیز بسیار ارزان‌تر از تولید داخل تمام می شود، که این خود نیازمند توجه تولیدکنندگان داخلی به اهمیت قیمت تمام شده کالاها و خدمات را نشان می دهد .


نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که چنانچه تولیدات کیفیت و کاهش قیمت تولید داخل تنها در فضای رقابت با کالای خارجی محقق خواهد شد، تصریح کرد: بازار انحصاری برای برخی تولیدکنندگان داخلی از جمله دو خودروساز بزرگ کشور آنان را از توجه به کیفیت غافل کرده است .


وی با تأکید بر این‌که تولیدات داخلی باید به گونه ای عرضه شود که علاوه بر مزایای فوق امکان صادرات داشته باشد و با قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد، گفت: تولیدکنندگان داخلی بایستی تمام تلاش خود را در کیفیت برتر و استاندارد بودن تولیدات داشته باشند تا فرهنگ خرید کالای ایرانی در جامعه ترویج یابد .


سعیدی با بیان این‌که ساز و کارهای معمول در دنیا برای حمایت از حقوق مصرف‌کننده در ایران به صورت کامل محقق نشده است، افزود: یکی از اصول و مبانی اقتصاد مقاومتی، تقویت تولیدکننده داخلی و تکیه به ظرفیت‌های درونی کشور است، البته این به معنای تولید بی‌کیفیت و اجبار مصرف کننده داخلی به خرید کالای ایرانی نیست .


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که مبارزه با قاچاق یکی از اصول مهم حمایت از تولید داخل است، گفت: با توجه به این‌که واردات کالای قاچاق یکی از دغدغه های اصلی تولیدکنندگان داخلی است، دولت باید به صورت جدی وارد مقابله با مبادی غیرقانونی ورود کالای خارجی به کشور شود .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *