تحریم‌های سوئیس علیه ایران امروز لغو شد

کابینه سوئیس روز گذشته تصمیم گرفت تحریم‌های ایران را که از ژانویه ٢٠١۴ تعلیق شده بود، امروز لغو کند.

به گزارش تبریز بیدار به‌نقل از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا)، پایگاه خبری سوئیس اینفو اعلام کرده تصمیم کابینه سوئیس برای لغو تحریم‌های ایران که از امروز اجرایی می‌شود، در پی توافق جامع هسته‌ای تهران و کشورهای گروه ١+۵ در وین اتریش در ١۴ ژوئیه (٢٣ تیرماه) رخ داده است.

تحریم‌های تعلیق شده، محدودیت‌های پیش‌ِروی معاملات فلزات گرانبها، موارد مورد نیاز برای تجارت و حمل‌و‌نقل نفت خام، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی ایران علاوه بر آن بیمه، بیمه اتکایی برای چنین معامله‌هایی را شامل می‌‌شود.

لغو تحریم‌های تعلیق شده نیز بخش‌های مالی را برای انتقال پول به تهران و از سوی دولت ایران که هم‌اکنون ١٠ برابر شده است، شامل می‌شود.

کابینه سوئیس اعلام کرد: تصمیم برای لغو تحریم‌های ایران از امروز پنجشنبه به‌منظور حمایت از توافق جامع هسته‌ای و پیگیری روند اجرایی شدن آن و نشان دادن اطمینان این کشور اروپایی به اهداف سازنده طرف‌های مذاکره کننده، اجرایی می‌شود.

از زمان توافق جامع هسته‌ای وین، آمریکا و اتحادیه اروپا در حال برداشتن تحریم‌های ایران هستند؛ همچنین برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در سازمان مل متحد تصویب شد.

کابینه سوئیس اعلام کرد که بر روند اجرایی شدن برجام نظارت می‌کند و تلاش‌های خود را برای حمایت از برجام ادامه می‌دهد و دولت سوئیس نیز عنوان کرده است: برجام دورنما و فصل تازه‌ای از روابط دوجانبه سیاسی و اقتصادی با ایران را رقم می‌زند.

بزرگ‌ترین معامله‌گران نفت جهان شرکت‌هایی نظیر ویتول، گلنکور و ترافیگورای سوئیسی هستند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *