رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی:

۷۰ درصد تولیدات کشاورزی آذربایجان شرقی در خود استان مصرف می شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: ۷۰ درصد تولیدات کشاورزی آذربایجان شرقی در خود استان مصرف شده و بقیه وارد بازارهای داخلی و خارجی می شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از مهر،کریم مهری صبح شنبه در جلسه تنظیم بازار محصولات کشاورزی استان اظهار داشت: آذربایجان شرقی از قطب های مهم تولید محصولات کشاورزی در کشور است که صادرات خوبی نیز به بازار دیگر استان ها و کشورهای همسایه دارد.


وی ادامه داد: ۷۰ درصد از تولیدات کشاورزی در خود استان و بقیه در استان ها و کشورهای دیگر به مصرف می رسد که با اندک توجهی به مباحث مربوط به بسته بندی این محصولات به طور یقین میزان صادرات افزایش خواهد یافت و می توان شاهد سودآوری خوبی از این محصول شد.

مهری با اشاره ای به میزان صادرات محصولات کشاورزی در طی سال جاری گفت: در طول چهار ماه میزان صادرات حدود ۸۰ میلیون دلار بوده است که با افزایش شش درصدی صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو شده ایم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه صادرات کالاهای کشاورزی ۱۲.۵ درصد صادرات غیرنفتی را شامل می شود، گفت: این استان در بسیاری از محصولات رتبه تولیدی اول را داشته و توانسته جایگاه خوبی در بین بازارهای داخلی و خارجی ایجاد کند.

وی افزود: البته زمان صادرات بسیاری از محصولات تولیدی استان پس از ماه مرداد است و پس از این شاهد صادرات محصول سیب زمینی و پیاز با حجم ارزآوری خوبی خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *