عضو ناظر مجلس در شورای رقابت:

خودروسازان به دنبال افزایش قیمت پراید تا ۳۰ میلیون تومان بودند

قاضی‌پور با بیان آن که خودروسازان، قطعات نامرغوب و بی‌کیفیت ساخت مالزی و چینی را در محصولات خود استفاده می‌کنند، افزود: مجلس با افزایش قیمت خودروهای ساخت داخل به شدت مخالف است.

به گزارش تبریز بیدار ، نادر قاضی پور درباره درخواست افزایش قیمت خودروها توسط خودروسازان داخلی، افزود: به دلیل کاهش قیمت آهن و در نتیجه ورق های فولادی، شرکت های خودروساز ضمن پیشگیری از افزایش قیمت محصولات، باید قیمت تحویل خودرو به مشتری را نیز کاهش دهند.

وی تصریح کرد: متاسفانه شرکت های خودروساز داخلی دستشان در جیب مردم است و هرکاری که دلشان می خواهد انجام می دهند و هیچ دستگاهی هم جلودار آنها نیست.

عضو ناظر در شورای رقابت با بیان آنکه خودروسازان، قطعات نامرغوب و بی کیفیت ساخت مالزی و چینی را در محصولات خود استفاده می کنند، اظهار داشت: مجلس با افزایش قیمت خودروهای ساخت داخل به شدت مخالف است مگر آنکه خودروی جدید و با قیمت گرانتر تولید کند.

وی ادامه داد: اگر خودروسازان، خودروهای لوکس به قیمت یک میلیارد تومان یا بیشتر تولید کنند، مجلس نیز از آنها به دلیل افزایش کیفیت و دانش بکار رفته در آن حمایت خواهد کرد، ولی ما می خواهیم هر فرد ایرانی بتواند با دو سال پس‌انداز یک دستگاه خودرو خریداری کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد: در حالی که قیمت تمام شده هر دستگاه خودرو اکنون برای پراید ۵ تا ۶ میلیون تومان است، اما خودروسازان آنرا حدود ۲۰ میلیون تومان به مردم می فروشند و این در حالی است که آنها قصد داشتند قیمت این خودرو را تا ۳۰ میلیون تومان افزایش دهند که شورای رقابت با افزایش قیمت پیشنهادی موافقت نکرد.

وی درباره خروج انحصار توزیع سیگار از دست چند نفر نیز تاکید کرد: سیگار موضوعی خاص در کشور است و متاسفانه نظارت بر آن از دست حاکمیت خارج و در برنامه پنجم نیز تاکید شده که دولت باید در این زمینه توازن را رعایت کند ولی تاکنون چنین چیزی رخ نداده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: در کشور حدود ۳۵۰ نوع سیگار خارجی قاچاق وجود دارد اما دولت در سال های قبل برنامه های جامعی را که باید اجرا نکرد لذا به همین دلیل توازن دربحث توزیع سیگار در بازار ایجاد نشده است.

طی چند روز گذشته برخی از خودروسازان داخلی درخواست افزایش دوباره قیمت خودروهای تولیدی را داشته اند.

منبع: ایرنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *