گزارش/ کناره گیری خطیبی از سرمربی گری سیاه جامگان

سرمربی تبریزی تیم فوتبال سیاه جامگان ابومسلم از سمت خود استعفا داد.

به گزارش تبریز بیدار،  رسول خطیبی بعد از بأخت مقابل گسترش فولاد در هفته چهارم از سمت خودش استعفا داد.
سرمربی سیاه جامگان با اشاره به نتایج این تیم در سه هفته ۴ هفته نخست لیگ با سه بأخت و یک برد تنها سه امتیاز به دست آورده از سمت خودش استعفا داد.
رسول خطیبی در استعفای خودش نوشت چون باشگاه خصوصی هست او نمی خواهد تیم بیشتر از این ضرر کند و برای همین هم از سمتش استعفا می دهد.
در نهایت با موفقیت هیات مدیره باشگاه و مدیرعامل خطیبی از سمتش کنار رفت.

محمدرضا عباسی در خصوص کناره‌گیری رسول خطیبی از سمت سرمربیگری تیم سیاه‌جامگان مشهد گفت: علی‌رغم میل باطنی ما خطیبی بعد از بازی مقابل نفت گفت که نمی‌خواهد با سیاه‌جامگان ادامه همکاری بدهد، دلیل صحبت خطیبی هم کلاس‌هایی بود که او باید به آنها می‌رفت. البته ما از خطیبی خواهش کردیم حداقل تا بازی گسترش فولاد پیش ما بماند که این اتفاق هم افتاد و خطیبی بعد از این بازی با ما خداحافظی کرد.

وی در خصوص اینکه پس از خطیبی چه گزینه‌ای مدنظر مسئولان باشگاه سیاه‌جامگان برای سرمربیگری این تیم است، عنوان کرد: ما هنوز گزینه‌ای نداریم و با توجه به اینکه سعید رمضانی مدیر تیم سیاه‌جامگان مدرک A مربیگری دارد، فعلاً او تیم را تمرین خواهد داد.

مالک باشگاه سیاه‌جامگان با بیان این مسئله که احتمالاً دستیاران خطیبی هم با او خواهند رفت در خصوص اینکه آیا مشکلی بین این باشگاه و رسول خطیبی بوده است، اظهار داشت: واقعاً هیچ مشکلی اعم از مالی و فنی با خطیبی نداشتیم، اما او اخلاق خاصی دارد و اگر بگوید می‌خواهد کاری را انجام بدهد، حتماً این کار را انجام خواهد داد. من هم نمی‌توانستم فیلم بازی کنم و با تصمیم خطیبی مخالفت کنم، به همین خاطر با کناره‌گیری او از سرمربیگری سیاه‌جامگان موافقت کردم. امیدوارم خطیبی هرکجا باشد، همچنان دوست سیاه‌جامگان باقی بماند.

رسول خطیبی در خصوص استعفای خود در گفته با ورزش ۳، گفت: من به دو علت مساوی از سمتم استعفا دادم اول آنکه من مجبور هستم در کلاس های مربیگری A و دوره مربیگری حرفه ای در آلمان حاضر شوم و حدود ۲۵ روز بالای سر تیم نخواهم بود. البته پرانتز باز کنم که من از قبل نمی دانستم که زمان این کلاس ها با برنامه های تیم تداخل پیدا می کند. علت دوم و مهمتر اینکه من امیدوارم با استعفای من تلنگری به مسوولین بخورد تا آنها از مربیان مشوری استفاده نکنند.

بعد از بازی با نفت می خواستم استعفا دهم
من بعد از بازی نفت با آقای رمضانی صحبت کرده بودم، بعد آقای عباسی و مجموعه سیاه جامگان تشکر کردم بابت شخصیت و بزرگواری که داشتند. به خاطر استعفایم معذرت خواستم و به آنها گفتم در حال حاضر قصد دارم تمرکزم را روی کلاس های مربیگری بگذارم. متاسفانه زمان کلاس های من به صورت اتفاقی با تیم تداخل پیدا کرده و دوری ۲۵ روزه و طولانی مدت من به خودم و تیم ضربه می زند. البته در آن زمان هنوز این پرونده باز بود تا گسترش فولاد. متاسفانه بعد از آن در بازی گسترش فولاد اتفاقاتی افتاد که من به احترام مربی های اخلاق مدار تصمیم گرفتم از سمت خودم استعفا دهم.

تهدیدهای مربی گسترش روی داور تاثیر گذاشت
همانطور که گفتم علت دوم استعفای من اتفاقاتی بود که در بازی با گسترش فولاد رقم خورد. من برای فوتبال از این بابت ناراحت هستم که یک هفته مربی گسترش فولاد برای بازی مقابل سیاه جامگان نسبت به داوری پیش قضاوت کرد و هر توهین و تهدیدی که خواست در صحبت هایش به داور نسبت داد. بعد هم یک روز مانده به بازی در کنفرانس عنوان کرد ما از تیم خیالمان راحت است فقط بابت داوری ها نگران هستیم. خب شما توقع دارید داور تحت تاثیر قرار نگیرد؟ شما فرض کنید داوری ها هم به نفع ما شده ولی خب با این صحبت ها تاثیرش را در روند بازی می گذارد، طوری که در ۶ دقیقه اول داور ۲ خطا به ضرر ما گرفت و در یک ربع اول بازیکنان من ۴ کارت زرد گرفته بودند. دیگر چه اتفاقی می خواست بیافتد! من نمی گویم داور به عمد این خطاها را گرفته اما این صحبت ها و تهدیدها تاثیر خودش را گذاشته است.

مربیان منشوری در راس کار هستند
متاسفانه بعضی از مربی های اخلاق مدار ما بیرون گود ماندند و مربیان منشوری و غیراخلاقی که معلوم است به چه ترقی می خواهند به نتیجه برسند، در راس کار هستند. من به احترام همان مربیان اخلاق مدار استعفا کردم. متاسفانه مربیان ما که می خواهند سالم کار کنند، در این شرایط نمی توانند نتیجه بگیرند. این افراد با رزومه قبلی که دارند معلوم است که فوتبال را به چه افتضاحی کشانده اند و من امیدوارم استعفای من تلنگری به مسوولین باشد تا روزی شاهد این باشیم که مربیان منشوری در فوتبال ما نباشند.

من خودم را قربانی کردم
همانطور که گفتم ۵۰درصد استعفای من کلاس های مربیگری است و علت دوم حضور مربیان منشوری در فوتبال ماست. من همانطور که گفتم به طور حتم تیمی که من بستم چه من باشم و چه من نباشم ستاره های بزرگی بیرون می آیند و من به بازیکنانم اعتماد دارم ولی من با استعفایم خودم را قربانی کردم و امیدوارم مسوولین متوجه باشند. من آدمی هستم که سر سفره پدر و مادر بزرگ شده ام و نمی توانم در مربیگری هر کاری انجام دهم. خود آقای دادکان هم در مورد مسایل فوتبال شفاف سازی کرد،اما متاسفانه هیچ اتفاقی نیفتاد. فکر می کنم تا روزی که مربیان منشوری از فوتبال ما خارج نشوند، شرایط همین طور است. سرمربی باید روی مسائل فنی فوتبال تمرکز کند نه اینکه نحوه امتیازگیری او خارج از مستطیل سبز باشد.

با تیم دیگری مذاکره نکردم
در پایان از آقاییان عباسی و رمضانی و مردم مشهد که از ما در این ۴ هفته حمایت کردند تشکر می کنم. در طول فصل هم هر کمکی که از من بربیاید در خدمت تیم سیاه جامگان خواهم بود.  بعضی ها فکر می کند که قصد دارم به تیم دیگری بروم ولی اینطور نیست و من برای اعتراض به شرایط فعلی استعفا دادم.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *