در هفته دولت صورت می گیرد؛

افتتاح طرح های بنیادمسکن آذربایجان شرقی

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از افتتاح طرح های عمرانی این نهاد با ۸۳ میلیارد و ۱۹۳ میلیون ریال اعتبار در هفته دولت خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از مهر، قربان محمدی یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به فرارسیدن هفته دولت گفت: طرح‌ های هادی و عمرانی بنیاد مسکن در روستاهای آذربایجان شرقی در هفته دولت امسال با ۸۳ میلیارد و ۱۹۳ میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد.


وی در ادامه افزود: در هفته دولت امسال در آذربایجان شرقی ۲۷ طرح هادی در روستاهای ۱۵ شهرستان با حضور مسئولین استانی و شهرستانی استان توسط بنیاد مسکن افتتاح و با بهره برداری از آنها شش هزار و ۷۰۰ خانوار از مزایای بهره‌مند می‌شوند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی ادامه داد: همچنین در این هفته هفت هزار و ۳۴ واحد مسکونی نوساز در روستاهای آذربایجان شرقی افتتاح خواهند شد که اعتبار چهار هزار و ۲۲۰ میلیارد ریالی آنها از محل تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستائی تامین شده و حدود هفت هزار خانوار روستاییی استان از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

محمدی محرومیت‌زدایی، جلوگیری از مهاجرت و خودکفایی در معیشت روستائیان را از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح‌های عمرانی در روستاها عنوان و تصریح کرد: با اجرای طرح هادی، چهره روستا متحول و از مهاجرت روستاییان جلوگیری می‌شود و بر همین اساس از ۲۸۳ هزار واحد مسکونی روستایی آذربایجان شرقی بیش از ۱۴۵ هزار واحد یعنی حدود تقریبا بالای ۵۰ درصد مقاوم سازی ونوسازی شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *