معاون فرهنگی واجتماعی :

شناساندن هویت و فرهنگ اصیلمان با معرفی بزرگانی چون شهریار میسر است

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز گفت: شناساندن هویت ملی و فرهنگی اصیل خودمان به جهانیان نیازمند شناخت و معرفی بزرگانی همچون استاد شهریار است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از شهریار، حجت الاسلام احمد حمیدی اعلام کرد : کنگره بین المللی نکوداشت استاد شهریار با محوریت معرفی شخصیت فرهنگی و انقلابی حکیم و شاعر بزرگ معاصر کشورمان «سیدمحمدحسین بهجت تبریزی» توسط حوزه هنری استان  ومعاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در اواخر شهریور ماه برگزار می‌شود.

وی ضمن اعلام این خبر با اشاره به اینکه شهر تبریز  و آذربایجان همواره خاستگاه بزرگان ادب و فرهنگ ایران اسلامی بوده اظهار داشت :


شناساندن هویت ملی و فرهنگی اصیل خودمان به جهانیان نیازمند شناخت و معرفی بزرگانی همچون استاد شهریار است.


حمیدی گفت: این کنگره یکی دیگر از فعالیت‌های فرهنگی برای شناساندن هر چه بیشتر استاد شهریار به عموم جهانیان و در ادامه شناساندن تبریز و آذربایجان به عنوان مهد فرهنگ و هنر ایران زمین به جهان می باشد .


معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز اهداف مهم برگزاری این کنگره را  تحلیل زوایای اندیشه انقلابی و ارزشی، دینی و ولایی استاد شهریار ، تاثیر شعر و ادبیات در شکل‌گیری شخصیت دینی استاد شهریار، اهمیت فرهنگ بومی دینی و المان های بکار رفته در جهت صیانت از آن‌ها، الگو سازی مفاخر ارزشمند جهت هدایت و همچنین حفظ حریم معنوی ادبیات، تولید پژوهش‌های ارزشمند و فاخر در مورد اشعار و زندگی استاد شهریار، ایجاد همدلی، همفکری میان هنرمندان، شاعران و پژوهشگران عنوان نمود.


حجت الاسلام احمد حمیدی  با اشاره به اینکه  مسائل بومی، دینی و ملی در اشعار استاد شهریار تجلی یافته است گفت: همراه شدن روز ملی شعر و ادب فارسی با نام استاد شهریار فرصتی برای پاسداشت و ارج‌گذاری بر این گنجینه‌ی ارزشمند است.


وی با بیان اینکه  استاد شهریار با تکیه بر پشتوانه غنی فرهنگی و اعتقادی، همت ادبی خود را صرف اعتلای مسیر اخلاق و اعتقاد نمود  افزود: برگزاری رویدادهای فرهنگی بین‌المللی به‌منظور شناساندن ابعاد شخصیتی استاد شهریار ضروری است و امیدواریم همه دستگاه‌های فرهنگی در اجرای این کنگره هم‌افزایی لازم را داشته باشند و با انسجام و هماهنگی برای برگزاری باشکوه این همایش تلاش کنند.


گفتنی است کنگره بین المللی بزرگداشت استاد شهریار با محوریت دینی و انقلابی روزهای ۲۵ و ۲۶ شهریور سال جاری توسط حوزه هنری آذربایجان شرقی و معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز  با مشارکت دستگاه ها و نهادهای اجرایی استان برگزار خواهد شد
.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *