با دستور وزیر نفت

مهلت مصرف بنزین ۷۰۰ تومانی تا آخر‌ آبان تمدید شد

افزایش مصرف بنزین در تابستان، کاهش تولید موجب شد، وزیر نفت تمدید زمان استفاده از بنزین ۷۰۰ تومانی باقیمانده در کارتهای هوشمند سوخت تا پایان آبانماه را به دولت پیشنهاد دهد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، در حالی که با افزایش قیمت و تک نرخی شدن بنزین به هر لیتر ۱۰۰۰ تومان، برای مصرف بنزین ۷۰۰ تومانی باقی مانده در کارت‌های سوخت مهلت زمانی تعیین شد.


طبق اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران دارندگان این سهمیه تا پایان شهریور ماه زمان برای استفاده از بنزین ۷۰۰ تومانی داشتند اما در شرایطی که تولید بنزین در پالایشگاه‌های کشور کاهش و مصرف افزایش چشمگیری یافته است،‌ این ضرب الاجل هم مزید بر علت شده بود تا مصرف بنزین اوج بگیرد.

بر همین اساس بیژن نامدار  زنگنه با اشاره به این که مکاتباتی بین وزارت نفت و معاون اول رئیس جمهوری در ارتباط با تمدید استفاده از بنزین ۷۰۰ تومانی انجام شده است، گفت: وزارت نفت پیشنهاد داده است تا آخر آبان‌ماه مردم اجازه استفاده از بنزین ۷۰۰ تومانی را داشته باشند.

وی افزود: اگرچه تاکنون حجم زیادی از بنزین ۷۰۰ تومانی مصرف شده است، اما توصیه می‌کنیم مردم در مصرف آن عجله نکنند زیرا تا پایان آبان ماه برای استفاده از آن فرصت خواهند داشت.

هم اکنون حجم تولید بنزین پایه در کشور روزانه حدود ۶۵ میلیون لیتر در روز است. این در حالیست که متوسط مصرف این فرآورده در روزهای اخیر ۷۷ میلیون لیتر در روز را نشان می‌دهد. در مقابل حجم تولید بنزین در این مدت  حدود چهار درصد کاهش داشته است.

حجم بنزین ۷۰۰ تومانی ذخیره شده در کارت‌های سوخت همزمان با حذف سهمیه بندی حدود ۲.۵ میلیارد لیتر بود که اکنون این رقم به کمتر از یک میلیارد لیتر رسیده است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *