درشورا مطرح شد:

مدبر: در برخی مناطق با حمایت شهرداری به کارگران ظلم میشود/ لایحه شهرداری در خصوص شرکت واگن سازی مترو تصویب شد/ نجفی: تا برج سوم سال ۹۵ پروژه مترو تا میدان ساعت افتتاح می شود

لایحه شهرداری در خصوص خرید ۴۹درصد سهام شرکت واگن سازان خاورمیانه به تصویب رسید

به گزارش تبریز بیدار، جلسه این هفته شورای شهر با حضور اکثریت اعضا صبح امروز آغاز به کار کرد. در ابتدای این جلسه عابدزاده پس از خواندن یک حدیث روز پزشک را تبریک گفت.

دبیری نیز در آغاز با گرامیداشت ولادت امام رضا، هفته دولت و روز پزشک را تبریک گفت. وی افزود: باید از کارمندان حمایت کنیم و کارمندان نیز با مردم با خوشرویی با مردم رفتار کنند. رئیس شورای شهر تبریز ادامه داد: ما در راستای وظیفه نظارتی شورا با برخی معاونین به بازدید از برخی پروژه های مناطق مختلف شهرداری رفتیم که الحمدلله شرایط مناسبی در اجرا وجود داشت. وی در خصوص پروژه قطار شهری نیز گفت: فاز اول این پروژه پنج شنبه با حضور وزیر علوم افتتاح می شود.

پس از دبیری مدبر دیگر عضو شورای شهر گفت: در شرایط کنونی اقتصادی کشور، کارکنان شهرداری، شهر را در حد قابل قبولی اداره می کنند که از همه آنها تشکر می کنم. احساس عمومی بر این است که تحریم های ظالمانه در حال شکست است و باید خود را برای این شرایط آماده کنیم. وی گفت: ما باید از این شرایط حداکثر استفاده را بکنیم و شهرداری باید در خصوص سرمایه گذاری بخش خصوصی بیشتر وارد عمل شود. وی افزود: با توجه به هزینه های شهرداری باید منابع درآمد پایدارمان را افزایش بدهیم که متاسفانه در این زمینه اقدام خاصی صورت نگرفته است. نباید تمام منابع در آمد شهرداری از مردم باشد. مدبر گفت: سرمایه گذاری در این دوره شورا نسبت به دوره قبل ضعیف تر شده است، سرمایه گذاری های صورت گرفته هم عمدتا تجاری و خدماتی است. وی در خصوص حمایت از کارگران نیز گفت: در برخی مناطق با حمایت شهرداری به کارگران ظلم میشود.

پس از سخنان مدبر شورا به بررسی لایحه شهرداری درخصوص مونتاژ بیش از دویست واگن مترو و بومی سازی کارگاه مونتاژ در تبریز با ۴۹درصد سهم شهرداری و ۵۱درصد شرکت واگن سازی خاور میانه پرداخت. لایحه ای که در خصوص شرکت طرف قرارداد سه شهر تبریز، شیراز، اصفهان در خصوص ساخت واگن های قطار شهری است. طبق قرارداد این شرکت قرار است ۳۵۰ واگن را تحویل این سه شهر بدهد اما تعداد صد عدد از این واگن ها را به صورت تکمیل وارد می کند و مابقی را در ایران مونتاژ می کند.. البته باید خاطرنشان کرد که این خرید سهام به صورت نقدی نیست بلکه با در اختیار قرار دادن سالن دپوی لاله ۴۹ درصد سهام شرکت مذکور را از آن خود می کند. این سبک خرید سهام در شورا در حال بررسی است که برخی اعضای شورا در حال طرح برخی سوالات در این خصوص هستند.

پس از بررسی های شورای شهر، اعضا با حذف یک بند از لایحه با آن موافقت کردند.

خدام حرم امام رضا وارد صحن شورای شهر شدند.

 شهردار تبریز در خصوص زمان افتتاح پروژه قطار شهری تبریز گفت: تا برج سوم سال ۹۵ این پروژه با ده رام که پنجاه واگن قطار می شود خط قطار شهری تا میدان ساعت افتتاح خواهد شد..

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *