آل اسحاق:

نباید اجازه داد دشمنان تهدیدهای خود را از بستر اقتصادی اجرایی کنند

عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی تهران افزود: در دوره پساتحریم نباید اجازه داد ساختار اقتصادی کشور وابسته شود، باید همه همکاری‌ها و مناسبات در جهت حفظ منافع نظام و پیشرفت و توسعه کشور باشد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از نسیم، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه در دوره پساتحریم نباید اجازه دهیم ساختار اقتصادی کشور وابسته شود ، گفت : همه همکاریها و مناسبات باید در جهت حفظ منافع نظام و پیشرفت و توسعه کشور باشد.

یحیی آل اسحال در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: همه تولید کنندگان و فعالان اقتصادی باید به فکر سرمایه گذاری مشترک و همچنین واردات فناوری وشریک شدن در دانش و فناوری خارجیها باشند و قرار نیست همکاریهای اقتصادی به معنی بستری برای نفوذ اقتصادی دشمنان و وابسته کردن اقتصاد کشور و همچنین تقویت گروههای مخالف نظام باشد.

وی افزود: اقتصاد ایران همچنان باید به سیاستهای اقتصاد مقاومتی پایبند باشد و در این صورت میتوانیم از مزیتهای ملی و منطقه ای خود در فضای برد- برد استفاده کنیم و بازار ۳۰۰ میلیون نفری ایران و کشورهای همسایه فرصت خوبی است که میتوانیم در جهت تقویت منافع خود استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: سرمایه گذاران و تولید کنندگان خارجی به بازار ایران توجه ویژه ای دارند چون بازاری با ظرفیت ۸۰ میلیون نفر در داخل و بازار منطقه ای ۴۰۰ میلیلون نفری در انتظار توسعه و سرمایه گذاری است.

آل اسحاق گفت: اقتصاد ایران در حوزه های مختلف اقتصادی از انرژی، پتروشیمی، نفت، گاز تا نیروگاه و کالاهای مختلف، صنایع کوچک، متوسط و بزرگ ظرفیت خوبی برای جذب سرمایه گذاری دارد و در برنامه ششم توسعه قرار است حدود ۷۰۰ یا ۸۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری شود و در اطراف ایران بازار ۴۰۰ میلیون نفری همسایگان ایران در انتظار سرمایه گذاری است.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران گفت: مزیت ها و فرصت هایی که در ایران دارد مطلوب اروپاست زیرا جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت های توسعه ای و سرمایه گذاری قابل توجهی برخوردار است و بر اساس اسناد جهانی و منطقه ای از لحاظ نیروی انسانی تحصیلکرده در منطقه رتبه اول را داریم.

وی افزود : جمع بندی مذاکرات هسته ای به این معنی نیست که دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران توبه کرده اند و حالا به طور کامل آماده همکاری اقتصادی وصنعتی با ایران هستند بلکه باید هوشیار باشیم ونباید دشمنان فرصت پیدا کنند تهدیدهای خود را از بستر اقتصادی اجرایی کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *