استاندار آذربایجان‌شرقی:

بنا نداریم سرمایه‌گذار خارجی را در مقابل تولیدکننده داخلی قرار دهیم

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی استان برتر از نظر جذب سرمایه‌گذاری خارجی است، گفت: البته ما بنا نداریم سرمایه‌گذار خارجی را در مقابل تولیدکننده داخلی قرار دهیم.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، اسماعیل جبارزاده، با اشاره به اینکه تحریم‌ها مانعی در برابر توسعه بخش صنعت است، اظهار داشت: با رفع تحریم‌ها زمینه برای فعالیت بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف تولیدی و صنعتی فراهم می‌شود.

وی افزود: ما به عنوان مدیران دولتی وظیفه داریم امنیت و زیرساخت لازم برای فعالیت بخش خصوصی را فراهم کنیم و خوشبختانه امروز این زمینه در استان فراهم است.

جبارزاده گفت: سیاست دولت تدبیر و امید واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی است و این دولت بنای رقابت با بخش خصوصی را ندارد، بلکه فراهم‌کننده مقدمات کار برای بخش خصوصی است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از صنایع استان در سال‌های گذشته تعطیل شده است، افزود: اولویت نخست ما احیای این واحدهاست و در مرحله بعدی برای فعالیت سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف تلاش می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر صدها پروژه نیمه‌تمام در استان وجود دارد که بخش خصوصی می‌تواند آنها را اجرا کند.

جبارزاده افزود: دولت آماده است این پروژه‌ها را با شرایط آسان به بخش خصوصی واگذار کند و امیدواریم شاهد حضور پر رونق بخش خصوصی در اجرای این پروژه‌ها و حرکت به سمت توسعه استان باشیم.

وی ادامه داد: در بخش‌های مختلف استان نیز بسته‌های سرمایه‌گذاری آماده ارائه به سرمایه‌گذاران است و ما از حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی استقبال می‌کنیم.

جبارزاده با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی استان برتر از نظر جذب سرمایه‌گذاری خارجی است، افزود: البته ما بنا نداریم سرمایه‌گذار خارجی را در مقابل تولیدکننده داخلی قرار دهیم، بلکه اولویت ما جذب سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌های زیربنایی و تامین نیازهای استان است.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی استانی مستعد برای سرمایه‌گذاری است، افزود: امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم کارنامه درخشانی از حضور بخش خصوصی در فعالیت‌های عمرانی و تولیدی استان ارایه کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از این گفت‌وگو، با اشاره به سفر استانی رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به استان در اردیبهشت امسال، گفت: در سایه تصمیمات این سفر، اعتبارات ویژه‌ای به بخش‌های مختلف استان تعلق یافت و در مجموع یک هزار میلیارد تومان بودجه برای پروژه‌های نیمه‌تمام استان تصویب شد.

وی از تخصیص ۵۰ درصد از اعتبارات مصوب سفر استانی هیئت دولت خبر داد و گفت: هفته دولت امسال را در حالی آغاز می‌کنیم که بودجه‌ای فراتر از بودجه‌های سال‌های گذشته به بخش عمرانی استان تزریق شده است و تلاش کرده‌ایم این اعتبارات در پروژه‌های زیربنایی هزینه شود.

جبارزاده از افتتاح ۸۳۳ پروژه استانی در هفته دولت خبر داد و گفت: این پروژه‌ها با تلاش همه مسئولان و کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان در بخش‌های مختلف اجرا شده‌اند که در مجموع بیش از ۱۶۰۰ میلیارد تومان برای آنها اعتبار هزینه شده است.

وی با اشاره به تعدادی از پروژه‌های قابل افتتاح استان در هفته دولت، گفت: بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی به ۸۱ روستا و آغاز عملیات گازرسانی به یکصد روستای دیگر در هفته دولت در شرایطی که گازرسانی به ۱۴۰ روستا نیز در حال انجام است، تنها گوشه‌ای از تلاش دست‌اندرکاران اجرایی استان است.

ا؅ختلف در این دو حوزه هستیم.

وی افزود: در عرصه دیپلماسی نیز در یک سال گذشته موفقیت‌های بسیار چشمگیری نصیب ملت ایران شده که نتیجه سال‌ها مقاومت و پایمردی ملت، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، تدابیر دولت و عزم و اراده ستودنی رئیس جمهور شجاع، مقتدر و توانمندمان بوده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *