مشروح برنامه ۲ شهریور نود+ لینک ویدیو

برنامه دیشب نود با محوریت بررسی هفته چهارم جنجالی فوتبال برتر باشگاه های کشور از ساعت ۲۲:۳۲ از شبکه سه آغاز شد.

به گزارش تبریز بیدار،  در ابتدای برنامه عادل فردوسی پور ایام ولادت امام هشتم(ع) و حضرت معصومه(س) را تبریک گفت و کلیپی از مشهد مقدس به همین مناسبت پخش شد. وی همچنین روز پزشک را به همه پزشکان خصوصا پزشکان و فیزیوتراپ های ورزشی تبریک گفت. مجری برنامه نود همچنین درگذشت پویان امیری خبرنگار ورزشی را به خانواده او و جامعه رسانه تسلیت گفت.

وی در ادامه خبر داد مسابقه تیم های ستارگان جهان و ایران جمعه ساعت ۱۷:۴۵ برگزار خواهد شد و به همین خاطر ویژه برنامه نود پنجشنبه شب با حضور مهمانانی از تیم ستارگان جهان روبرتو کارلوس و میشل سالگادو حدود ساعت ۲۳:۱۵ تا ۲۳:۳۰ شب پخش خواهد شد.

سوال مسابقه پیام کوتاه با عنوان انتخاب بهترین گل ماه در ابتدای برنامه پخش شد.(ویدئو)

در ادامه خلاصه ای از آن چه در برنامه ۲ شهریور نود پخش خواهد شد به نمایش در آمد.(ویدئو)

۹۰ درجه و مرور طنز مسابقات هفته چهارم لیگ برتر بخش بعدی بود که به پخش رسید.(ویدئو)

خلاصه مسابقه پرگل نفت تهران برابر ملوان به عنوان اولین مسابقه هفته روی آنتن رفت.(ویدئو)

جدول لیگ، گلزنان برتر و برنامه مسابقات مرور شد.

مسابقه پدیده برابر تراکتورسازی و برد غیرمنتظره این تیم برابر تراکتور به عنوان بازی دوم به پخش رسید.(ویدئو)

۲۵ دقیقه پس از آغاز برنامه برای اولین بار آمار شرکت کنندگان در نظرسنجی پخش شد که تا این لحظه ۶۳۷ هزار نظر شرکت کرده بودند.

در برنامه این هفته هم تصاویری اختصاصی از سفر تیم فوتبال آکادمی کیا به نروژ و بازی های این تیم پخش شد.(ویدئو)

بررسی عملکرد لژیونرهای فوتبال ایران در هفته گذشته پخش شد.(ویدئو)

پرونده ای در برنامه این هفته نود درخصوص بدهی های متعدد باشگاه های ایرانی به بازیکنان خارجی و برخورد های نامناسب با آنان و کسر امتیاز متعدد از تیم ها مورد بررسی قرار گرفت. به همین بهانه کلیپی از مراسم خداحافظی باشکوه باشگاه نایمخن و رفتار آنها با این بازیکن پخش شد.(ویدئو)

هوشنگ نصیرزاده به عنوان کارشناس داوری برنامه معرفی شد و پس از صحبت های اولیه قرعه کشی مسابقه پیام کوتاه به کمک او انجام شد.(ویدئو)

داوری مسابقات پخش شده تا این لحظه مورد بررسی قرار گرفت. هوشنگ نصیرزاده اعلام کرد پنالتی اعلام شده برای ملوان صحیح بود و مدافع نفت خطای هند عمد انجام داد. گل دقیقه ۹۱ ملوان هم در شرایط سالم به ثمر رسید و آفساید نبود.

در مسابقه پدیده و تراکتورسازی سرنگونی ناصحی در محوطه جریمه تراکتور خطای پنالتی نبود اما چون دو بازیکنان درگیر شده بودند اخطار شبیه سازی به وی هم لازم نبود. داور مسابقه باید یک پنالتی به سود تراکتورسازی اعلام می کرد و کارت زرد دوم و اخراج شفیعی به دلیل حرکت غیرورزشی نیز صحیح بود.(ویدئو)

نتایج و نکات آماری هفته چهارم لیگ برتر مرور شد.

 

تقویم نود و مرور اتفاقات نوستالژیک مصادف با هفته جاری در تاریخ فوتبال بخش بعدی بود. از جمله بخش های تقویم این هفته تولد ابوعلی سینا و روز پزشک، روز جهانی عکاس،  تولد بهنام ابوالقاسم پور، تولد دیمیتریو آلبرتینی، اولین گل مهدی هاشمی نسب برای استقلال برابر استقلال رشت و… بود. مهمان تقویم این هفته فرشید طالبی بازیکن اسبق سپاهان و ذوب آهن بود که به خاطر بیماری برادرش از فوتبال کنار رفت و قصد دارد دوباره به میادین برگردد. (ویدئو)

 

سایت برنامه نود و قسمت های مختلف آن از جمله نمرات هفته چهارم بازیکنان که توسط تیم آنالیز برنامه نود داده شده مورد بررسی قرار گرفت. (ویدئو)

خلاصه مسابقه جنجالی پرسپولیس – ذوب آهن همراه با حواشی کامل آن پخش شد.(ویدئو)

یک ساعت و سیزده دقیقه پس از آغاز برنامه برای اولین نتایج نظرسنجی پخش شد که با شرکت یک میلیون و سیصد هزار نفر گل هادی نوروزی با ۶۱ درصد اول و امید ابراهیمی با ۳۱ درصد دوم بود.

پرونده ای درخصوص تفاوت برخوردها در داوری ایران با خارج از کشور و روش های اعتراض به آنان پخش شد.(ویدئو)

محمود خوردبین سرپرست پرسپولیس روی خط آمد و گفت از ابتدای لیگ و بازی با استقلال خوزستان که بازیکن این تیم اخراج نشد تا بازی ذوب آهن همواره داوری ها به ضرر این تیم بوده است. وی با این وجود تاکید کرد اعتقاد دارد تصمیمات داوران فقط اشتباه است و تبانی آنها را قبول ندارد. (ویدئو)

فستیوال اشتباهات داوری به ضرر پرسپولیس

داوری بازی جنجالی پرسپولیس – ذوب آهن بررسی شد و بر این اساس هوشنگ نصیرزاده گفت: در صحنه ای که طارمی تک به تک شد با دو دست مدافع ذوب آهن را هل داد که خطای او اعلام نشد. سرنگون شدن احمدزاده در محوطه جریمه با حرکت دروازه بان ذوب آهن بسیار مشکوک بود و داور باید ادامه مسابقه را اعلام می کرد. این صحنه به نحوی بود که اگر داور پنالتی می گرفت قابل دفاع بود و الان که نگرفته هم قابل دفاع است. دروازه بان روی زمین افتاده بود و تقصیری در قرار گرفتن در مسیر احمدزاده نداشت.

وی ادامه داد: پنالتی پرسپولیس درست بود و مدافع طارمی را هل داد که کمک داور اعلام کرد. اما دروزاه بان به دلیل اینکه باید روی خط باشد و هنگام ضربه جلو آمده این ضربه باید تکرار می شد. همچنین خطای منجر به گل اول ذوب آهن خطا نبود و اتفاق خاصی نیفتاد.

نصیرزاده درباره جنجالی ترین صحنه بازی و پنالتی دقیقه آخر بنگر برابر ذوب آهن گفت: واقعا توپ به دست بنگر نخورد و با برخورد به سینه اش به زمین برگشت و پنالتی نبود. توپ حتی در ادامه هم دست بنگر را لمس نکرد. کارت زرد اول بنگر به خاطر دست زدن برای داور درست بود اما روی کارت زرد دوم او یک برخورد ساده با دروازه بان داشت که مستحق دریافت اخطار دوم و کارت قرمز نبود.(ویدئو)

علیرضا فغانی داور جنجالی بازی روی خط آمد و در پاسخ به این انتقاد که چرا از بالا به پایین و با غرور با بازیکنان ایرانی برخورد می کند پاسخ داد: وقتی یک چیزی را شما و چند نفر دیگر می گویند حتما درست است، هرچند من این طور فکر نمی کنم و حاضرم برای اثبات این مسئله یک سال در لیگ یک داوری کنم.

فغانی درباره اخراج بنگر گفت: با احترام به نظر آقای نصیرزاده بنگر با زانو به به دروازه بان حمله کرد و با لگد به کمر او ضربه زد و به خاطر بی احتیاطی باید کارت زرد می گرفت.

فغانی تاکید کرد: متاسفانه هجمه ای در روزهای اخیر ایجاد شده که صحیح نیست، انسان جایزالخطاست و اگر قرار باشد به خاطر هر اشتباهی داور عذرخواهی کند تا آخر فصل مدام اشتباه پیش می آید و باید هر هفته عذرخواهی کنیم. (ویدئو)

آنالیز مسابقه پرسپولیس و ذوب آهن پخش شد.(ویدئو)

ترین های هفته چهارم و مرور بهترین عملکرد های بازیکنان لیگ پخش شد.(ویدئو)

خلاصه مسابقه استقلال خوزستان و سایپا پخش شد.(ویدئو)

تیم هفته منتخب آنالیزورهای نود معرفی شد.

 

در سفر خبرنگار نود به اهواز گزارشی از حواشی خرید امتیاز فولاد نوین توسط استقلال اهواز و صعود این تیم از دسته دوم به لیگ برتر پخش شد.(ویدئو)

مسابقه استقلال های اهواز و تهران همراه با حواشی بازی در گرمای ۴۸ درجه پخش شد.(ویدئو)

 

گل استقلال مردود بود / اخراج اشتباه بازیکن استقلال اهواز

داوری بازی های پخش شده مورد بررسی قرار گرفت. در مسابقه استقلال خوزستان با سایپا پنالتی استقلال خوزستان واضح بود. کارت زرد دوم و اخراج مدافع سایپا هم صحیح بود. روح اله سیف الهی هم به خاطر لگدی که به بازیکن حریف زد باید اخراج می شد.

نصیرزاده درباره داوری استقلال اهواز و تهران گفت: ضربه پنالتی که برای استقلال گرفته شد اشتباه بود و این خسرو حیدری بود که روی عادل کلاه کج خطا انجام داد اما اکبریان داور بازی خطای پنالتی را روی خسرو اعلام کرد. اما در ادامه خراب شدن مدافع استقلال اهواز روی مهاجم استقلال باید خطای پنالتی اعلام می شد که نشد. گل اول استقلال در شرایط سالم به ثمر رسید و به نظر آفساید نبود. اخراج بازیکن استقلال اهواز اشتباه بود و بازیکن دیگری روی پروپئیچ خطا انجام داد و باید کارت دریافت می کرد. گل دوم استقلال هم به دلیل اینکه حنیف عمران زاده با زانو به صورت دروازه بان ضربه زد مردود بود.(ویدئو)

 

خلاصه مسابقه سپاهان و فولاد در اصفهان پخش شد. (ویدئو)

از ۹۰ تا ۹۰ شامل حواشی یک هفته گذشته فوتبال کشور پخش شد.(ویدئو)

آنالیز مسابقه سپاهان و فولاد با تساوی دو تیم پخش شد.(ویدئو)

خلاصه مسابقه راه آهن و صبای قم پخش شد.(ویدئو)

 

بازی گسترش فولاد و سیاه جامگان به عنوان آخرین بازی هفته چهارم به پخش رسید.(ویدئو)

حاشیه هایی از درگیری شخصی رسول خطیبی سرمربی سیاه جامگان با فراز کمالوند و مرور رفتارهای این دو نفر پخش شد.(ویدئو)

 

توضیحاتی درباره قرارداد عجیب و غریب لوسیانو پریرا با سپاهان داده شد و اینکه این بازیکن بدون اطلاع با باشگاهی در دسته چهارم برزیل به نام کولوکولو با مبلغی بسیار کم قرارداد بسته به نظر می رسد با پوشش این قرارداد تخلفاتی همچون پولشویی انجام گرفته است.(ویدئو)

گفتگوی کوتاهی با روبرتو کارلوس بازیکن تیم ستارگان جهان قبل از سفر به ایران و اشتیاق وی برای این سفر پخش شد.(ویدئو)

 

داوری بازی های پایانی بررسی شد و گل آفساید تیم سپاهان به درستی مردود اعلام شد. یک پنالتی روی حاج صفی برای سپاهان اعلام نشد.

هوشنگ نصیرزاده درباره مسابقه راه آهن و صبای قم گفت: سرنگونی بازیکن راه آهن در محوطه جریمه به خاطر هل دادن بازیکن صبا خطا و پنالتی نبود.

در مسابقه گسترش فولاد و سیاه جامگان هم زمین خوردن مهاجم گسترش فولاد با وجود اینکه در محوطه جریمه اتفاق افتاد خطا بیرون محوطه آغاز شده بود واعلام ضربه آزاد درست بود. خطای پنالتی روی شجاعیان از گسترش فولاد اتفاق افتاد اما داور به خاطر زمین خوردن ناشیانه وی تمارض تشخیص داد و به اشتباه به او کارت زرد داد. اما پنالتی اعلام شده برای گسترش فولاد صحیح بود. سرنگونی ابراهیمی که با کارت زرد داور مواجه شد درست بود و پنالتی رخ نداد.(ویدئو)

 

در انتهای برنامه عباسی مدیرعامل باشگاه سیاه جامگان روی خط آمد و درخصوص کنار رفتن سرمربی این تیم صحبت کرد. وی گفت فعلا سرمربی تیم ما تا بازی راه آهن سعید رمضانی است اما خبر دستیاری آتیلا حجازی در تیم صحت ندارد.

اردشیر میردورقی پدر مبین میردورقی بازیکن جنجالی سابق پرسپولیس و فعلی استقلال اهواز هم به عنوان آخرین ارتباط روی خط برنامه آمد و به پخش گزارش درخصوص انتقال پر حرف و حدیث پسرش به تیم اهوازی اعتراض شدیدی انجام داد.(ویدئو)

 

با پخش آخرین آمار نظرسنجی برنامه فشرده این هفته نود ساعت ۱:۵۵ بامداد به پایان رسید. در پایان برنامه با شرکت بیش از ۲ میلیون و ۲ هزار نفر در نظرسنجی گل هادی نوروزی به پدیده با ۶۰ درصد به عنوان گل برتر ماه انتخاب شد. پس از وی گل های امید ابراهیمی با ۳۱ و حسن بیت سعید، احسان حاج صفی و غلامرضا رضایی با ۴ ، ۴ و یک درصد قرار گرفتند. برنامه بعدی نود پنجشنبه ساعت ۲۳:۳۰ پخش خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *