استاندار آذربایجان شرقی:

اقتصاد مقاومتی باید بر پایه صادرات صورت گیرد/ همه مجموعه دولت برای پساتحریم قدمی بردارند

استاندار آذربایجان‌شرقی از صادرات گاز ایران به ترکیه، ارمنستان و شمال عراق خبر داد و گفت: اقتصاد مقاومتی باید بر پایه صادرات بوده و همه مجموعه دولت باید برای پسا تحریم قدمی بردارند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از فاز دو ایستگاه انتقال گاز تبریز اظهار داشت: امروز دولت تدبیر و امید با نفت ۴۰ دلاری و تنگناهای بسیار وزارت نفت سرمایه‌گذاری‌های ارزشمندی را در زمینه افزایش تولید گاز و انتقال آن در کشور انجام داده است.

وی افزود: امروز در هفته دولت قدردان زحمات مجموعه‌ای از کارگزاران دولت تدبیر و امید هستیم که در یکی از حیاتی‌ترین عرصه‌های صنعت کشور فعالیت می‌کنند و چه بسا با پیشرفت زمان اهمیت گاز از نفت هم بیشتر شود و در تلاشیم به زودی به عنوان اولین کشور دارای ذخایر نفتی جهان مطرح شویم.

جبارزاده یادآور شد: در گذشته درآمدهای نفتی در جاهایی غیر از صنعت نفت و گاز که افزاینده سرمایه و زیربنای توسعه پایدار هستند صرف شد و در دولت گذشته فرصت سرمایه‌گذاری‌های عظیم در این زمینه با درآمدهای نفتی بالای ۱۰۰ دلار از این مردم گرفته شد.

اقتصاد مقاومتی باید بر پایه صادرات صورت گیرد

این مسئول با اشاره به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر حرکت کشور به سمت اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی باید بر پایه صادرات صورت گیرد که امروز طرح‌هایی که در زمینه انتقال گاز افتتاح می‌شود مقدمات تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم می‌آورند.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: با صادرات گاز ایران به ترکیه، ارمنستان، و شمال عراق بخشی از اقتصاد مقاومتی در عرصه گاز و انرژی تحقق یافته است.

همه مجموعه دولت باید برای پساتحریم قدمی بردارند

وی ادامه داد: همه مجموعه دولت باید برای پساتحریم قدمی بردارند که بحث تامین گاز مورد نیاز استان آذربایجان‌شرقی در مصارف خانگی و صنعتی از جمله این آمادگی‌ها می‌تواند باشد.

جبارزاده اعلام کرد: در آذربایجان‌شرقی هر سرمایه‌گذاری که به سرمایه‌گذاری اقدام کند از نظر تامین گاز، برق، آب و زمین مورد نیاز مشکل و محدودیتی نخواهیم داشت.

این مسئول با اشاره به تکمیل گازرسانی به ۸۱ روستای استان که ۶ هزار و ۵۰۰ خانوار را پوشش می‌دهند، افزود: حلاوت بهره‌مندی روستائیان از نعمت گاز بیشتر از سایر نعمت‌ها و امکاناتی است که تاکنون از آن بهره‌مند بودند.

استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: شرکت گاز استان آذربایجان‌شرقی از جمله نهادهایی بوده است که در ۲ سال گذشته تمام و کمال برای خدمت‌رسانی به مردم اقدام کردند و تاکنون هیچ مشکلی برای مجموعه مدیریتی استان ایجاد نکرده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.