رئیس هیئت تحقیق و تفحص خودروی مجلس :

اروپا ایران را بازار خودروهای عقب‌مانده کرده است

رئیس هیئت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد نمایندگان برای تشکیل کمیته مشترک میان وزارت صنعت و کمیسیون صنایع برای بررسی وضعیت صنعت خودروسازی خبر داد و گفت: متأسفانه اروپا ایران را به‌نوعی بازار فروش محصولات عقب‌مانده خود کرده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، علی علیلو  با اشاره به حضور وزیر صنعت در جلسه روز گذشته کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در این جلسه گزارشی در مورد برنامه‌ها و وضعیت صنعت خودروسازی کشور از سوی وزارت صنعت اعلام شد که در این گزارش همه چیز به‌نظر مثبت بود اما انتقادات نمایندگان مجلس را نیز به‌دنبال داشت.

وی با بیان اینکه در این جلسه اعتراضاتی مبنی بر عدم توجه وزارت صنعت به نتایج تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی عنوان شد، افزود: قرار بود وزارت صنعت وظایفی را که گزارش تحقیق و تفحص در اصلاح صنعت خودروسازی کشور تعریف کرده اجرایی کند اما متأسفانه هنوز چنین چیزی عملیاتی نشده است.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی اضافه کرد: خصوصی‌سازی، تعیین تکلیف شرکت‌های زیان‌ده و ارتقای سطح تولید شرکت‌های خودروساز سه محور مورد انتقاد نمایندگان مجلس به وزیر صنعت بود که در این جلسه مطرح شد.

علیلو با اشاره به اینکه بعد از صحبت‌های وزیر صنعت، نمایندگان تشکیل یک کمیته مشترک را میان وزارت صنعت و کمیسیون صنایع برای بررسی بهتر وضعیت صنعت خودروسازی کشور پیشنهاد کردند، گفت: قرار است وزارتخانه در این رابطه نظر نهایی خود را اعلام کند.

وی با اشاره به مذاکرات شرکت‌های خودروسازی با خارجی‌ها برای گسترش همکاری‌ها، اظهار داشت: متأسفانه اروپا ایران را به‌نوعی بازار فروش محصولات عقب‌مانده خود کرده است، این درحالی است که اروپا تا ۲۰۲۰ اغلب تولیدات خود را روی خودروهای هیبریدی قرار داده اما ایران هنوز در تولید خودرو با مشکلات متعددی روبه‌رو است.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی اضافه کرد: وزیر صنعت دفاعیات خود را در این مورد اعلام کرد اما چون نمایندگان مجلس هنوز یک برنامه راهبردی منسجم از سوی وزارتخانه برای چگونگی شراکت خودروسازان داخلی با خارجی‌ها مشاهده نکرده بودند قرار شد وزارت صنعت برنامه خود را به کمیسیون ارائه دهد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *