تخت‌روانچی:

عجله‌ای در خصوص بازگشایی سفارت دیگر کشورها به ویژه کانادا نداریم

معاون وزیر خارجه در نشست با خبرنگاران گفت: هیچ چیزی در متن نهایی برجام نمی‌تواند کم یا اضافه شود بلکه فقط نمایندگان می‌توانند متن را قبول یا رد کنند/ نیازی به تصویب برجام در مجلس نیست

به گزارش تبریز بیدار به نقل از نسیم، تخت‌روانچی امروز برای دیدار با برخی از مراجع تقلید به قم سفر کرده بود در نشست با خبرنگاران  گفت: ما فکر می کنیم نیازی به تصویب متن برجام در مجلس نیست چرا که برجام ماهیت پروتکلی ندارد و نمی تواند همانند یک قانون تصویب شود.

تخت‌روانچی افزود: هیچ چیزی در متن نهایی برجام نمی تواند کم یا اضافه شود بلکه فقط نمایندگان می توانند متن را قبول یا رد کنند.

وی در همین زمینه تصریح کرد: مجالس دیگر کشورهای طرف مقابل هم این متن را تصویب نمی کنند.

معاون اروپا و امریکای وزیر امور خارجه کشورمان به تشکیل کمیسیون ویژه مجلس برای بررسی متن برجام اشاره کرد و بر آمادگی تیم مذاکره کننده هسته ای کشور برای پاسخگویی ، همکاری و تعامل با نمایندگان مجلس تاکید کرد.

تخت روانچی همچنین از حمایت مراجع در بحث هسته ای قدردانی کرد و گفت: ما قدردان حمایت مراجع عظام تقلید و دیگر شخصیت های حوزوی در بحث هسته ای هستیم.

معاون اروپا و امریکای وزیر امور خارجه کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر تمایل دیگر کشورها به ویژه کانادا در بازگشایی سفارت خود در ایران گفت: تا به امروز چنین بحثی مطرح نبوده و ما هم عجله ای در این خصوص نداریم.

یادآور می شود که تخت روانچی معاون اروپا و امریکای وزیر امور خارجه کشور امروز در سفر به قم با حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی و سبحانی دیدار و گفتگو کرد.

این دیدارها بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *